8.10

Mihail Fomenko slovenska nogometna reprezentanca Ukrajina

Nedelja, 15. 11. 2015, 8.10

Prejel aplavz, opozoril igralce in odletel v Slovenijo

Ko je ukrajinski selektor Mihail Fomenko po veliki zmagi nad Slovenijo vstopil v prostor za novinarske konference, so mu domači novinarji namenili dolg in prisrčen aplavz.

To je strokovnjaku, ki je tih in zadržan, veliko pomenilo, saj je dobil potrditev, da bi bil primeren kandidat za opravljanje selektorskega dela tudi v prihodnje.

Konec meseca mu poteče pogodba. Če bo v dodatnih kvalifikacijah izločil Slovenijo in Ukrajino popeljal na veliko tekmovanje, ne bo resnejših zadržkov za podaljšanje sodelovanja. Sploh če bodo njegovi izbranci igrali tako dobro, kot so večji del srečanja proti Katančevi četi. To so premagali z 2:0.

"Zadovoljen sem. Igralce sem vseeno opozoril, da smo danes preskočili le prvo stopničko. Ena tekma nas še čaka," ostaja zbran pred torkovim srečanjem in ne preskakuje dogodkov.

Privoščili so si nekaj napak, ki si jih ne bi smeli

Ker je v ukrajinskem taboru navada, da nogometaši po tekmi v dopoldanskem času počivajo, so se odločili za takojšnjo pot v Slovenijo. V nedeljo zjutraj bodo lahko na Štajerskem že opravili regeneracijski trening.

Na dvoboju s Slovenijo je bil Fomenko zadovoljen z rezultatom, nekajkrat pa so ga v slabo voljo spravile napake njegovih branilcev.

"V prvem polčasu smo si privoščili nekaj napak, ki si jih ne bi smeli. Na srečo jih tekmec ni kaznoval. Razumem naše nogometaše, da je težko igrati, če si vznemirjen. A morali bi ostati zbrani in disciplinirani od prve do zadnje sekunde. V drugem polčasu je bilo tako že bolje," ni pozabil omeniti lepih priložnosti Josipa Iličića in Milivoja Novakovića, ki bi se lahko v prvem polčasu vpisala med strelce.