4 leta, 2 meseca

KMN Oplast Kobarid FC Litija

Sobota, 21. 12. 2013, 8.04

Osma zmaga Oplasta, do treh točk še Sevnica

V petek so bile na sporedu še tri tekme 10. kroga 1. SFL, saj so Litijani v vnaprej odigranem obračunu že v sredo s 4:3 ugnali Škofije.

Petek je postregel z obračuni v Tolminu, Sevnici in Mariboru. Ekipa trenerja Saše Lebana je z zmago končala leto 2013. To pot so s teniških 6:3 odpravili Velike Lašče, ki pa so se vrnili v igro po zaostanku 3:0. Jani Ručna (2) in Jaka Sovdat sta poskrbela, da so domačini v 23. minuti povedli 3:0. Varovanci Aleša Pirmana so se v treh minutah vrnili v igro. Gostitelji, zavoljo obnove dvorane so igrali v Tolminu, so vnovič strnili vrste in z novi serijo 3:0 prišli do zmage 6:3.

V Sevnici so gledalci videli sila izenačen obračun, ki pa ga je nekaj sekund pred koncem odločil mladi reprezentant Irnes Škorić, ki je zadel za končnih 3:2. Da sta bili zasedbi sila poravnani, priča že zaporedje doseženih zadetkov. Gostitelji so prek Nenada Kurtića povedli v 6. minuti, gostje so poravnali v 8.. 2:1 je bilo v 28., 2:2 pa v 29.

V Mariboru je Dobovec Trgovine Jager s 7:1 premagal domačina. Zmaga je visoka, ker so gostje izkoristili vse svoje priložnosti ter domače napake, za nameček pa so imeli gostitelji (za njih je igral tudi Darko Daljevič - prvi strelec za Slovenijo leta 1995) obilo težav z realizacijo.

Prvenstvo se nadaljuje z 11. krogom 7.2. 2014. Sedaj je na sporedu premor, ki ga bo izkoristila članska reprezentanca. 6. in 7.1. bo igrala v Mariboru in Litiji proti Španiji, od 28. januarja naprej pa jo čaka nastop na evropskem prvenstvu v Belgiji.