Ponedeljek, 13. 9. 2021, 21.54

ŠPANSKO PRVENSTVO, 4. KROG

Oblak po drami v končnici do zmage v Barceloni, petarda Reala

2

Jan Oblak, Atletico Madrid | Jan Oblak je z Atleti vknjižil pomembno zmago. | Foto Guliverimage

Jan Oblak je z Atleti vknjižil pomembno zmago.

V 4. krogu španskega prvenstva je za pravo dramo poskrbel Atletico Madrid z Janom Oblakom. Atleti so namreč po preobratu in dramatični končnici srečanja z 2:1 slavili na gostovanju pri Espanyolu, zadetek za zmago pa je šele v 99. minuti srečanja dosegel Thomas Lemar. Real je po preobratu s 5:2 odpravil Celto iz Viga. Ta konec tedna bi moral biti na sporedu tudi derbi med Sevillo in Barcelono, a je srečanje preloženo na kasnejši termin. V ponedeljek je Elche za prvo zmago sezone ugnal Getafe.

Atletico Madrid je zdaj po štirih odigranih tekmah pri desetih točkah, enako kot Valencia, ki je v tem krogu s 4:1 nadigrala Osasuno, in Real Madrid. Atleti so sicer slabo odprli obračun, v 40. minuti je za domače zadel Raul de Tomas, potem ko je zadel z glavo v osrčju kazenskega prostora gostov in žogo poslal v spodnji desni kot vrat Jana Oblaka. v 79. je z levo nogo iz težkega položaja izenačil Yannick Carrasco. Odločilni gol za branilce španskega naslova je zabil Thomas Lemar v zadnji minuti dvoboja. Ta je v deveti minuti sodnikovega dodatka z leve strani kazenskega prostora v odločilni gol pretvoril podajo Carrasca.

Real je doma v drugem polčasu strl odpor ekipe Celta Vigo. Ta je dvakrat vodila, ob polčasu je bilo 2:1 za goste. Za Real je ob preobratu hat-trick dosegel Karim Benzema.

Eduardo Camavinga
Sportal Norišnica v Španiji! Griezmann zapustil Barcelono, Saul pa Atletico.

Antoine Griezmann je zaigral prvič ob vrnitvi k Atleticu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Antoine Griezmann je zaigral prvič ob vrnitvi k Atleticu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Griezmann ponovno v majici Atletica, zadetek Camavinge ob debiju

Španski klubi so sicer predvsem zadnji dan poletne tržnice poskrbeli za nekaj odmevnih prestopov. Antoine Griezmann se je po dokaj neuspešni dvoletni epizodi v Kataloniji kot posojen igralec vrnil v prestolnico, za Atletico pa je prvič zaigral že v tem krogu. Na obračunu z Espanyolom je igral do 59. minute. Debi je dočakal tudi francoski čudežni deček Eduardo Camavinga, ki se je v vrste belega baleta preselil iz Rennesa, in je zadel že ob svojem prvem nastopu. Atletico je prav zadnji trenutek ostal tudi brez Saula Nigueza, za enega odmevnejših prestopov zadnjega dne pa je poskrbel tudi Real Betis, ki je v svoje vrste zvabil Hectorja Bellerina.