21.17

argentinska nogometna reprezentanca Lionel Messi Lionel Messi Falcao

Petek, 7. 9. 2012, 21.17

Nova zmaga za Argentino, Ekvador remiziral

Lionel Messi je dosegel enega od dveh zadetkov Argentine proti Čilu v kvalifikacijah za SP 2014. Argentina je zmagala 2:1, Messi pa je tako v štirih dneh dosegel tri zadetke za svojo reprezentanco.

Napadalec FC Barcelone je mrežo gostiteljev načel v 27. minuti, tri minute kasneje je na 2:0 povišal Higuain, končni rezultat pa je v sodnikovem podaljšku postavil Gutierrez.

"Nekaj dobrih dni imamo za seboj. Šest točk proti tako močnim reprezentancam, kot sta Urugvaj in Čile, je lep dosežek," je dejal Messi, ki je v karieri za Argentino dosegel 31 zadetkov, dva manj kot legendarni Diego Armando Maradona, še vedno pa precej manj kot rekorder Gabriel Batistuta (54). Messi je samo letos v osmih tekmah za Argentino dosegel dvanajst zadetkov.

Argentina ima na lestvici južnoameriških kvalifikacij 20 točk, tri več kot Ekvador in štiri pred Kolumbijo. Na četrtem mestu, ki še vodi na SP, so z enakim številom točk Urugvaj, Čile in Venezuela.

Sinoči so bila v Južni Ameriki odigrana še tri srečanja kvalifikacij. Ekvador in Venezuela sta se razšla z neodločenim izidom 1:1, Paragvaj je premagal Peru z 1:0, Bolivija pa je bila boljša od Urugvaja s 4:1.

Kvalifikacije za SP v Braziliji se podobno kot v Evropi nadaljevale marca prihodnje leto.