Sobota, 15. 1. 2022, 22.30

AFRIŠKO PRVENSTVO 2022 (7. DAN)

Nigerija prepričljivo, Egipt tudi s pomočjo VAR

Egipt Salah | Foto Reuters

Maroku in domačinu Kamerunu se je v izločilnih bojih afriškega nogometnega prvenstva pridružila Nigerija, ki je v drugem krogu premagala Sudan s 3:1, velik korak k napredovanju pa je naredil tudi Egipt, ki je s precej sreče ugnal Gvinejo Bissau z 1:0.

Maroko nogomet
Sportal Senegal in Gvineja brez golov, Maroko med 16

Nigerija, ki je v uvodnem nastopu premagala Egipt z 1:0, je zlahka upravičila vlogo favorita. Samuel Chukwueze je zadel že v 3. minuti, Taiwo Awoniyi je na 2:0 povišal ob koncu prvega polčasa, na začetku drugega pa je vse dvome rešil Moses Simon.

Nigerijci, ki so na stavnicah prvi favoriti za naslov - doslej so bili trikrat prvaki Afrike, v devetnajstih nastopih na afriškem prvenstvu pa so petnajstkrat prišli vsaj do polfinala, so prvič v zgodovini dobili uvodni tekmi na afriškem prvenstvu.

Precej več težav je imel Egipt, ki je Gvinejo Bissau premagal z zadetkom prvega zvezdnika Mohameda Salaha v 69. minuti.

Sedemkratni prvaki črne celine se lahko za tri točke zahvali tudi delivcu pravice iz Burundija, ki je v 82. minuti razveljavil zadetek Mama Baldeja po samostojni akciji. Po ogledu video posnetka je ocenil, da je napadalec francoskega Troyesa storil prekršek pri preigravanju.

Nigerija bo v zadnjem krogu skupinskega dela 19. januarja igrala z Gvinejo Bissau, Egipt pa s Sudanom. V osmino finala se bodo poleg prvih dveh ekip iz vsake skupine uvrstile še štiri najboljše tretjeuvrščene reprezentance iz petih skupin.