7 let, 12 mesecev

argentinska nogometna reprezentanca

Petek, 7. 9. 2012, 21.17

Nerazpoložena Argentina komaj rešila točko

Neprepričljiva Argentina iz Lime odhaja s točko. Za izenačenje na 1:1 proti Peruju je zadel Gonzalo Higuain. Gavči ostajajo na prvem mestu južnoameriških kvalifikacijah za SP 2014.

Argentina je začela zelo počasi in bi proti Peruju lahko zaostajala že v tretji minuti. Angel Di Maria je namreč zakrivil 11-metrovko, a je slab strel Claudia Pizarra ubranil Sergio Romero. Gostje, še posebej Lionel Messi, so še naprej delovali nerazpoloženo in v 19. minuti so po podaji Farfana do Carlosa Zambrana povedli domači. Ko se je bližal konec prvega polčasa, je iz prve prave argentinske priložnosti izenačil Gonzalo Higuain. Zanj je bil to že šesti gol južnoameriških kvalifikacij za mundial 2014. Messi je bil na sredini igrišča precej neopazen tudi v drugem polčasu, do zaključkov v napadu pa sploh ni prihajal.

Venezuela je v gosteh z 2:0 premagala Paragvaj, z dvema zadetkoma v 44. in 67. minuti pa je bil uspešen Salomon Rondon. Urugvaj in Ekvador sta se z zadetki Edinsona Cavanija in Felipeja Caiceda razšla z remijem, Čile pa je Kolumbiji moral priznati premoč z 1:3, čeprav je domačim Matias Fernandez v 42. minuti zagotovil vodstvo. A so nato v drugem polčasu zadeli James Rodriguez (58.), Radamel Falcao (73.) in Gutierrez (76.) in zmaga je odšla v Kolumbijo.

Kljub remiju Argentina ostaja na vrhu kvalifikacijske skupine, a le še točko pred Kolumbijo in Ekvadorjem ter dve pred Urugvajem in Čilom.