17. 6. 2020,
22.25

3 leta, 10 mesecev

Thermometer Blue 0,80

nemško prvenstvo Bundesliga Bayern München RB Leipzig Borussia Mönchengladbach Borussia Dortmund Bayer Leverkusen Kevin Kampl

Sreda, 17. 6. 2020, 22.25

Nemško prvenstvo, 32. krog

Kampl v polno, a se lahko drži za glavo

Kevin Kampl Leipzig | Kevin Kampl je s soigralci v izdihljajih tekme zapravil dve točki. | Foto Getty Images

Kevin Kampl je s soigralci v izdihljajih tekme zapravil dve točki.

Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je z RB Leipzigom gostil Fortuno iz Düsseldorfa, še v 87. minuti vodil z 2:0, na koncu pa zgolj remiziral. Slovenec, ki je igral vso tekmo, je v 60. minuti zadel za vodstvo z 1:0. Leipzig je dva kroga pred koncem tretji, tri točke za Borussio, ki se je opekla z Mainzem. Ligo prvakov si zagotovijo prvi štirje. Bayern je v torek z 1:0 zmagal v Bremnu pri Werderju in si dva kroga pred koncem že zagotovil 30. naslov. Münchenčani so na cilj kot prvi prišli osmič v nizu, kar je rekord.

Alphonso Davies
Sportal Nogometaš Bayerna zrušil rekord lige v doseženi hitrosti

Za zmago Bayerna v Bremnu je poskrbel kdo drug kot Robert Lewandowski, ki je v 43. minuti zabil že 46. gol v tej sezoni, a še bolj kot o poljskem golgeterju se po tekmi govori o mladem Alphonsu Daviesu.

Veselje Roberta Lewandowskega po novem golu v majici Bayerna, ki je Bavarcem prinesel nov naslov. | Foto: Reuters Veselje Roberta Lewandowskega po novem golu v majici Bayerna, ki je Bavarcem prinesel nov naslov. Foto: Reuters Komaj 19-letni kanadski levi bočni branilec, ki se je pri bavarskem nogometnem velikanu uveljavil v tej sezoni, je namreč pri enem izmed šprintov, po katerih je prepoznaven, dosegel neverjetno hitrost 36,51 kilometra na uro. To je najhitrejši šprint v nemški ligi od sezone 2013/14, ko so v njej začeli meriti tudi hitrost nogometašev.