11.28

Matjaž Kek Miral Samardžić Roman Bezjak NK Rijeka

Nedelja, 18. 10. 2015, 11.28

Matjaž Kek še kar ni izgubil, zdaj pa veliki derbi

V 13. krogu prve hrvaške nogometne lige je Rijeka z 2:1 zmagala v gosteh pri zagrebški Lokomotivi in je še vedno neporažena.

Rijeka tudi po 13. krogu elitne hrvaške nogometne lige ne pozna poraza. Tokrat je drugič zapored zmagala, z 2:1 je bila na njenem igrišču boljša od Lokomotive, pa čeprav je ob polčasu zaostajala.

To je bila šesta zmaga Rečanov, ob tem imajo sedem remijev. Za vodilnim zagrebškim Dinamom imajo dve točki zaostanka. Prav proti prvakom se bodo v velikem derbiju hrvaškega nogometa pomerili v prihodnjem krogu, ko bodo nogometaše Dinama gostili na domačem štadionu.

Tudi pri tokratni zmagi sta sodelovala oba slovenska nogometaša, ki si kruh služita pri Rijeki. Branilec Miral Samardžić in napadalec Roman Bezjak, ki se tokrat ni vpisal med strelce in ostaja pri šestih prvenstvenih golih v tej sezoni, sta bila na igrišču od prve do zadnje minute.

"Za nami je pričakovano težka tekma. Zasluženo smo prišli do zmage, ki je po reprezentančne premoru vedno pomembna. Zadovoljen sem. Zdaj nas čaka miren teden treninga in priprav na novo tekmo. To je lep poziv navijačem za derbi proti Dinamu, ki nas čaka prihodnji teden," je po tekmi dejal slovenski trener na klopi Rijeke Matjaž Kek.