18.59

1 leto, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,18

1

Steven Gerrard Pep Guardiola Jürgen Klopp Arsenal Manchester United Manchester City Liverpool angleško prvenstvo Premier League

Nedelja, 22. 5. 2022, 18.59

Angleško prvenstvo, 38. krog

Manchester City je prvak v Angliji!

1

Manchester City | Manchester City je angleški prvak. | Foto Reuters

Manchester City je angleški prvak.

Manchester City je po zmagi v zadnjem krogu premier lige z zmago nad Aston Villo zadržal točko prednosti pred Liverpoolom in osvojil naslov angleškega prvaka. Liverpool je sicer s 3:1 premagal Wolverhampton.

Med pretendentoma za naslov prvaka v Angliji je bila pred zadnjim krogom le točka razlike in tako je tudi ostalo, saj sta tako Manchester City kot Liverpool danes prišla do zmag. A ne brez drame.

Liverpool je na Anfieldu gostil Wolverhampton in doživel šok že v tretji minuti, ko je goste v vodstvo popeljal Portugalec Pedro Nieto. V 24. minuti so domači z golom Sadia Maneja le izenačili, nato pa se izid dolgo ni več spreminjal.

Medtem je Manchester City doma gostil Aston Villo, ki jo vodi legenda Liverpoola Steven Gerrard. Sinjemodri so prvi gol dobili v 37. minuti, ko je zabil Matty Cash, v 69. minuti pa so po zadetku Philippa Coutinha zaostajali že z 0:2.

Zvezde so se že nasmihale Liverpoolu, ko je City le načel mrežo Ville. Ilkay Gündogan je zabil v 76,. minuti in napovedal preobrat. Le dve minuti kasneje je zadel še Rodri, pa nato tri minute za tem še enkrat Gündogan in tri točke je imela v žepu četa Pepa Guardiole.

Jürgen Klopp je na Anfieldu tudi dočakal vodstvo svoje ekipe, za katerega je v 84. minuti poskrbel Mohamed Salah, a kaj, ko zmaga rdečim ni več pomenila nič. Končni izid je v 89. minuti postavil Andrew Robertson, a prava zabava se je tedaj že začela na Etihadu.

Veselica na Etihadu (Reuters):

1 / 16

Manchester City je osvojil sedmi naslov angleškega prvaka, tretjega v zadnjih štirih letih. Liverpool se je uvrstil v ligo prvakov, ob njem še Chelsea in Tottenham, iz premier lige pa je poleg Norwicha in Watforda izpadel še Burnley. V zadnjem krogu se je rešil Leeds.