19.40

4 leta, 4 mesece

Thermometer Blue 0,54

1

Futsal klub Dobovec KMN Dobovec Pivovarna Kozel Dobovec Pivovarna Kozel KMN Dobovec futsal liga prvakov futsal

Petek, 22. 11. 2019, 19.40

Liga prvakov v futsalu, elitni del (skupina A)

Srčni in hrabri Dobovec na koncu brez glavne nagrade #video

1

Dobovec Pivovarna Kozel | Dobovcu je malo zmanjkalo do velike senzacije. | Foto YouTube

Dobovcu je malo zmanjkalo do velike senzacije.

Slovenski državni prvak Dobovec Pivovarna Kozel je na odločni tekmi turnirja v Moskvi z ruskim podprvakom KPRF izgubil z 2:5 in ostal brez uvrstitve na zaključni turnir. Dobovčani so do 33. minute držali remi z 2:2, kar bi bilo dovolj za napredovanje, po izključitvi kapetana Roka Mordeja, pa so Rusi stvari postavili na svoje mesto in na koncu zanesljivo zmagali.

Litija Dobovec futsal
Sportal Dobovec klonil proti Sportingu, a vseeno napredoval med najboljših 16

Dobovčani, ki so tretjič igrali v elitnem delu lige prvakov (pred tem v sezonah 2015/16 in 2018/19), so na turnirju igrali dobro in v 1. krogu s 3:1 premagali belgijski Halle-Gooik, v 2. pa so odpravili še Mostar iz Bosne in Hercegovine s 6:1. Izbranci Kujtima Morine so tako prišli do odločilnega boja z Rusi za prvo mesto v skupini A., za preboj med elitno četverico bi potrebovali vsaj točko.

Žiga Čeh je Dobovčane povedel v vodstvo v sedmi minuti, ko je s trebuhom žogo potisnil v mrežo po podaji Tea Turka iz kota z desne strani. Vodstvo pa je trajalo kratek čas, saj je v deveti minuti Artem Nijazov izkoristil lepo dolgo podajo Lina s strelom pod prečko.

Posnetek odločilne tekme proti KPRF:

Na odmor odšli s prednostjo

V 15. minuti je Čeh imel novo lepo priložnost, ko je bil sam pred tekmečevim vratarjem, a žogo poslal malo mimo gola, takoj zatem je na drugi strani podobno priložnost zapravil Nijazov. V 17. minuti pa so se slovenski prvaki znova veselili, po novi podaji Turka z desne strani je bil pred golom najbolj spreten Vedran Matošević.

V 18. minuti je Damir Puškar ustavil nevarna poskus Paulinha in Romula, prvi pa je bil nevaren tudi v 20. minuti, ko je malo zgrešil cilj. Nijazov je manj kot pol minute pred koncem zatresel še prečko slovenskega gola. Alen Fetić pa je nekaj sekund pred koncem namučil Alberta Tsaiderja v vratih Rusov.

Rusi odlično odprli drugi del

V 22. minuti so Rusi spet izenačili, ko je Paulinho stekel za slovensko obrambo in žogo po lepi dolgi podaji z lobom spravil še čez Puškarja za 2:2. Ruski pritisk je v 27. minuti malce prekinil Rok Mordej, ki je stekel v protinapad in z leve strani nato le za malo žogo poslal čez vrata.

Rok Mordej je bil štiri minute pred koncem izključen. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Rok Mordej je bil štiri minute pred koncem izključen. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Naprej velika napaka, nato še izključitev

Rusi pa so pritisk kronali v 33. minuti, ko je Denis Totošković izgubil žogo malce zunaj lastnega kazenskega prostora, odvzel mu jo je Arser Bagirov, ki je nato matiral še Puškarja. V 36. minuti je bil za nameček izključen Mordej zaradi prekrška nad Bagirovom.

Puškar je imel nato nekaj dela ob številčni prednosti gostiteljev turnirja, ki so na 4:2 povišali v 38. minuti, ko je več kot z desetih metrov zadel Denis Burkov. Končni izid je v 40. minuti postavil Lin, ki je prestregel podajo Čeha in nato z več kot polovice igrišča žogo poslal v prazno mrežo, saj so Dobovčani igrali brez vratarja.

Na zaključni turnir sta se sicer že prebila tudi Barcelona iz skupine D in branilec naslova Sporting CP iz skupine B.

futsal Slovenija Francija Koper
Sportal Slovenski futsalisti po SP na Češko

Liga prvakov, elitni del, skupina A (Moskva):

1. krog:
Dobovec : Halle-Gooik 3:1 (0:1)
Turk 33., Diogo 38./a.g., Čujec 40.; Carpes 5.

KPRF : Mostar 7:2 (4:0)
Nijazov 8., Castanhassi 11., Bagirov 15., 22., 36., Lin 17., Ponkratov 40.; Vešić 27., Lazarević 35.

2. krog:
Mostar : Dobovec 1:6 (0:3)
Vešić 36.; Čeh 2., 11., Matošević 4., 31., Čujec 35., Vešić 35./a.g.

KPRF : Halle-Gooik 2:1 (1:1)
Fukin 16., Romulo 26.; Dujacquier 15.

3. krog:
Halle-Gooik : Mostar 8:3 (3:3)
Grello 9., Leo 14., 34., Patias 18., Teixeira 22., Diogo 25., Tomić 33., 34.; Aladžić 7., Ivanković 8., Gosto 9.

Dobovec : KPRF 2:5 (2:1)
Čeh 7., Matošević 17.; Nijazov 9., Castanhassi 22., Bagirov 33., Brukov 38., Lin 40.
R.K.: Mordej 36./Dobovec