konferenčna liga PAOK Solun Jasmin Kurtić

Četrtek, 10. 3. 2022, 23.09

Konferenčna liga, osmina finala (prve tekme)

Nova mojstrovina Kurtića, ki je dočakal evropski prvenec

Jasmin Kurtić | Jasmin Kurtić je v tej sezoni dosegel že 18 zadetkov. Proti Gentu je dočakal še strelski prvenec v dresu Paoka v Evropi. | Foto Reuters

V krstni sezoni konferenčne lige se za lovoriko poteguje še 16 ekip. Med njimi so tudi trije nekdanji evropski prvaki, francoski Marseille ter nizozemska PSV Eindhoven in Feyenoord, zadnji je na prvi tekmi osmine finala v gosteh nadigral beograjski Partizan (5:2). Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je poskrbel za novo mojstrovino, s prostega strela je prelisičil živi zid Genta in odločil zmagovalca na dvoboju v Solunu (1:0). Na povratni tekmi v Belgiji ga zaradi kazni rumenih kartonov ne bo.

Slovenske barve v osmini finala konferenčne lige brani Jasmin Kurtić. Izkušeni slovenski reprezentant je v tej sezoni v dresu Paoka v življenjski formi. S 15 zadetki je najboljši strelec solunskega kluba, v grškem pokalu je dodal dva zadetka, tokrat pa se je prvič v tej sezoni vpisal med strelce še v Evropi. Na stadionu Toumbas je zatresel mrežo Genta v 58. minuti, ko je premeteno izvedel prosti strel. Z razdalje okrog 20 metrov je streljal po tleh. Nogometaši Genta v živem zidu so skočili, tako da je natančen strel Belokranjca presenetil njihovega vratarja.

Zadetek Jasmina Kurtića s prostega strela proti Gentu:

Kurtić, ki v tej sezoni nastopa za grškega velikana kot posojen nogometaš Parme, je tako črno-belim iz drugega največjega grškega mesta pomagal do dragocene prednosti pred povratnim srečanjem v Belgiji. Odločil je o zmagovalcu in na igrišču prebil 80 minut, ker pa je v 79. minuti prejel rumeni karton, bo moral zaradi kazni preskočiti dvoboj v Gentu.

Barcelona - Galatasaray
Sportal Atalanta za gol boljša od Bayerja, v Barceloni mreži mirovali, Kampl že napredoval
Villarreal
Sportal Villarreal izločil Juventus, v četrtfinale tudi Chelsea

V osmini finala prevladujejo nizozemski predstavniki. Za preboj v četrtfinale se potegujejo kar štirje, med njimi tudi nekdanja evropska prvaka PSV Eindhoven in Feyenoord.

Konferenčna liga, osmina finala (prve tekme):

Četrtek, 10. marec:
PAOK Solun : Gent 1:0 (0:0)
Kurtić 58.
Jasmin Kurtić (PAOK) je odigral 80 minut, dosegel zadetek in prejel rumeni karton v 79. minuti.

Partizan : Feyenoord 2:5 (1:1)
Natcho 13., Jović 46.; Toornstra 20., 77., Dessers 52., Geertruida 64., Sinisterra 71.

Slavia Praga : LASK Linz 4:1 (2:0)
Sor 3., 29., Olayinka 83., Traore 85.; Balić 67.

Vitesse : Roma 0:1 (0:1)
Oliveira 45.+1; R.K.: Oliveira 79./Roma

Bodo/Glimt : AZ Alkmaar 2:1 (1:0)
Pellegrino 39., Solbakken 90+1; Aboukhlal 73.

Leicester City : Rennes 2:0 (1:0)