Vid Belec David Brekalo Žiga Lipušček Jan Mlakar Žan Zaletel Dejan Petrović Damir Krznar CFR Cluj NK Maribor NK Maribor konferenčna liga

Četrtek, 18. 8. 2022, 22.52

Konferenčna liga, kvalifikacije, play-off (prve tekme)

Maribor še na šesti evropski tekmi ni dal gola, med strelci Lipušček

4

Maribor Cluj | Maribor tudi na četrti evropski tekmi doma ni dal gola, a ima aktiven izid. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Maribor tudi na četrti evropski tekmi doma ni dal gola, a ima aktiven izid.

Tudi na četrti evropski tekmi to poletje v Ljudskem vrtu Maribor ni zabil gola, pa je imel Marko Božić dva lepa strela v okvir vrat. Zadeli so le na eni od sedmih evropskih tekem. Imajo pa aktiven izid, saj se je prva tekma zadnjega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo s Clujem končala z 0:0. Preverite še ostale izide kvalifikacij za to evropsko tekmovanje, med strelce se je vpisal slovenski legionar v Latviji Žiga Lipušček.

Maribor Cluj
Sportal Navijači Maribora ekspresno osvojili srce Hrvata
Sportal Maribor končal črni niz, Viole so se zahvalile Karanoviću

Mariborčani so dvoboj z romunskim prvakom pričakali vse prej kot prepričani v uspeh. Za njimi je bil niz šestih porazov, ki so najprej pomenili izpad iz kvalifikacij lige prvakov, nato iz kvalifikacij evropske lige, za nameček pa pomenijo za vijolično zasedbo zadnje mesto na lestvici državnega prvenstva. Maribor je na tekmi pogrešal kar sedem igralcev: Watson, Milec, Pihler, Šturm in Jug so poškodovani, Repas in Mitrović pa nista imela pravice nastopa zaradi treh rumenih kartonov. Zato je v prvi postavi začel 17-letni Tine Čuk.

Maribor Cluj | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Da bi se to črno obdobje končalo, so v vodstvu kluba menjali trenerja in na mesto Radovana Karanovića pripeljali Damirja Krznarja. Ta je poudaril, da gre na vsaki tekmi na zmago, toda če je obramba tokrat opravila svoj posel, je spet manjkalo ideje v napadu. Le Marko Božić je bil po enkrat nevaren v vsakem polčasu. Posledično je tekma ostala v rezultatskem izhodišču, tako da bo udeleženca skupinskega dela konferenčne lige odločil povratni obračun.

1 / 21

V play-offu kvalifikacij so se pridružili še udeleženci tekmovanja iz najmočnejših držav, med katerimi ne manjka znanih klubskih imen iz Evrope. Tako so bili na delu tudi polfinalist zadnje sezone lige prvakov Villarreal, Fiorentina, za katero že zadeva posojeni napadalec madridskega Reala Luka Jović, angleški West Ham, nemški Köln in francoska Nica. Slednja sta presenetljivo ostala praznih rok, "kozlički" so v Nemčiji izgubili proti madžarskemu Fehervarju, francoski klub pa je ostal praznih rok v Izraelu.

Rumena podmornica je na stadionu Levanteja v Valencii, saj poteka prenova njenega objekta v Villarrealu, napolnila mrežo splitskemu Hajduku. Že v 2. minuti so zadeli v polno Dalmatinci, a je nato španski prvoligaš do konca prvega dela dosegel kar štiri zadetke. V 70. minuti je za goste zaigral občasni slovenski reprezentant Jan Mlakar, hrvaški podprvak pa je do konca znižal na 2:4 in poskrbel, da bo prihodnji četrtek na razprodanem Poljudu še zelo zanimivo.

Londonski West Ham je bil doma s 3:1 boljši od danskega Viborga, za katerega je nastopil tudi nekdanji branilec Celja Žan Zaletel.