Zlatan Ibrahimović Manchester United nogomet Galatasaray

Sobota, 30. 7. 2016, 21.29

Kdor je mojster, je pač mojster: Ibrahimović potreboval le tri minute! #video

Uroš Iskra

Manchester United je na prijateljski tekmi v Göteborgu na Švedskem s 5:2 premagal turški Galatasaray. Prvič je dres rdečih vragov oblekel tudi Zlatan Ibrahimović in se že po nekaj minutah vpisal med strelce.

Zanimivo je, da se je švedski zvezdnik treningom Man Utd pridružil šele v četrtek, a očitno je Ibrakadabra odlično pripravljen, saj se je na svojem debiju že po dobrih treh minutah tekme vpisal med strelce. Po pričakovanjih to ni bil navaden gol. Šved je po lepi podaji Antonia Valencie zadel kar s škarjicami in popeljal rdeče vrage v vodstvo.

To ni trajalo dolgo, saj je za Turke le nekaj minut pozneje po prekinitvi in napaki obrambe povsem sam z glavo izenačil Sinan Gümüs, za popoln preobrat Galatasaraya v prvem delu pa je s prekrasnim strelom z roba kazenskega prostora pozneje poskrbel Bruma.

Le kaj je Mourinho dejal svoji četi?

Po premoru se je tehtnica spet nagnila na stran Angležev. Le ugibamo lahko, kaj je jezni Jose Mourinho ob polčasu dejal svojim izbrancem, saj so v drugem delu pokazali povsem drugačen obraz.

Portugalec je opravil pet menjav, na klop je odšel tudi Ibrahimović, zanimivo pa je, da je v igri ostal Wayne Rooney, ki se je odkupil za bledo predstavo v prvem polčasu. Najprej je izenačil na 2:2, potem pa zadel še enajstmetrovko (3:2), ki jo je po izjemen prodoru priboril Markus Rashford. Na 4:2 je povišal prav tako rezervist Marouane Fellaini.

To pa še ni bilo vse, končni rezultat 5:2 je po lepi akciji Michaela Carricka in Juana Mate postavil Španec. Rdeči vragi so drugi polčas dobili s kar 4:0.