22.31

Robert Lewandowski Bayern München Wolfsburg

Torek, 22. 9. 2015, 22.31

Kaj vse je v devetih minutah uspelo noremu Poljaku?

Nogometna Evropa, pa tudi svet, govorijo zgolj in samo o Robertu Lewandowskemu. Napadalcu münchenskega Bayerna, ki je na derbiju proti Wolfsburgu zabil kar pet golov v vsega devetih minutah!

Robert Lewandowski je imel težave s poškodbo, zato pretekli konec tedna pri zmagi nad novincem v prvi nemški ligi Darmstadtu (3:0) ni pomagal Bayernu, torkov derbi 6. prvenstvenega kroga pa začel na klopi.

Ko je Bayern proti Wolfsburgu, ob v tej sezoni sijajni Borussii Dortmund glavnemu rivalu Bavarcev v boju za naslov prvaka, ob polčasu zaostajal z 0:1, se je Josep Guardiola odločil, da poljskega golgeterja pošlje na igrišče in šov 27-letnega asa se je začel.

Za prvi gol, v 51. minuti je izenačil na 1:1, je potreboval šest minut. Le minuto pozneje je po strelu z 20 metrov zadel za vodstvo Bayerna z 2:1.

V 55. minuti je zadel za 3:1. Žoga je po njegovem prvem strelu v tej akciji najprej zatresla vratnico, njegov naslednji poizkus je vratar Wolfsburga odbil, v tretje pa je žogo poslal tja, kamor je hotel. Že v 57. minuti je zadel za 4:1 in v 60. minuti z najlepšim golom na tekmi, zadel je z atraktivnim strelom po predložku Maria Götzeja, zaokrožil sijajen večer.

Koliko rekordov je popravil?

Poljak, ki je zdaj pri devetih prvenstvenih golih v tej sezoni, je v vsega devetih minutah poskrbel za nekaj rekordov.

"Hat-trick", ki ga je dosegel v vsega štirih minutah, je najhitrejši v zgodovini nemške bundeslige.

Za pet golov je potreboval le osem minut in 59 sekund. Tudi to je rekord.

Prvi po letu 1991 in edini, ki je prišel s klopi

Lewandowski je tudi prvi nogometaš v bundesligi, ki je zabil pet golov na eni tekmi po letu 1991, ko je podobno uspelo Michaelu Toniesu. Zadnji nogometaš Bayerna, ki mu je uspel tak podvig, je Dieter Hoennes leta 1984.

Do zdaj je pet golov na eni tekmi v zgodovini bundeslige zabilo le 14 nogometašev. Poljak je edini, ki je do takšnega podviga prišel po tem, ko je na igrišče prišel s klopi.

Enega rekorda pa kljub vsemu ni popravil

Enega mejnika pa kljub vsemu ni postavil. Rekordno število golov na eni tekmi bundeslige je še vedno v lasti Dieterja Mullerja, ki je leta 1977 zadel kar šestkrat.