16. 1. 2024,
22.52

3 mesece, 1 teden

Thermometer Blue 0,09

Fiorentina Sandi Lovrič Jaka Bijol Lazio Udinese Inter Milano AC Milan Juventus italijansko prvenstvo serie A

Torek, 16. 1. 2024, 22.52

Italijansko prvenstvo, 20. krog

Juventus z novo zmago spet bližje Interju

Dušan Vlahović | Juventus gosti Sassuolo. | Foto Guliverimage

Juventus gosti Sassuolo.

Na zadnji tekmi 20. kroga italijanske prve lige je Juventus s 3:0 premagal Sassuolo in se vodilnemu Interju znova približal na dve točki. Dušan Vlahović je v 37. minuti zadel še drugič, končni rezultat pa je v 89. postavil Federico Chiesa. Tretji Milan, ki je odpravil Romo, zaostaja devet točk. Slovenski reprezentant Sandi Lovrić je na gostovanju pri Fiorentini zadel in podal, na koncu pa z Udinesejem še 12. v sezoni remiziral.

Giulio Maggiore Salernitana
Sportal Mourinho izključen proti Atalanti, Srb junak Juventusa, jezni navijači Napolija

Lovrić zadel, podal in znova remiziral

Zasedba iz Vidma že dlje časa ne more računati na poškodovanega slovenskega reprezentanta Jako Bijola, je pa po zaslugi Lovrića v Firencah povedla v deseti minuti, po njegovem natančnem in močnem strelu izven kazenskega prostora je bil povsem nemočen domači vratar Pietro Terracciano. V Avstriji rojeni 25-letnik je na polovici drugega polčasa podal Francozu Thauvinu za novo vodstvo gostov z 2:1, končni izid pa je v 87. minuti postavil Angolec M'Bala Nzola po natančnem izvajanju enajstmetrovke.

Sandi Lovrić je na gostovanju pri Fiorentini zadel in podal, a se na koncu ni mogel veseliti zmage. S soigralci so remizirali že 12. to sezono. | Foto: Guliverimage Sandi Lovrić je na gostovanju pri Fiorentini zadel in podal, a se na koncu ni mogel veseliti zmage. S soigralci so remizirali že 12. to sezono. Foto: Guliverimage

Inter na vrhu

Vodilni Inter je v Monzi prišel do zanesljive zmage. V prvem polčasu sta zadela Hakan Calhanoglu in Lautaro Martinez. Oba sta po enkrat zadela še v drugem polčasu, peti gol za Inter pa je prispeval Marcus Thuram.

Vodilni Inter je v soboto prišel do visoke zmage. | Foto: Reuters Vodilni Inter je v soboto prišel do visoke zmage. Foto: Reuters

Prvak Napoli v tej sezoni nikakor ne najde prave forme, tudi na obračunu z zadnjo Salernitano je bil dolgo časa v nebogljenem položaju. Salernitano je v 29. minuti v vodstvo popeljal Antonio Candreva, v sodnikovem dodatku prvega polčasa je z enajstmetrovko izid na 1:1 poravnal Matteo Politano, za tri točke Napolija pa je v 96. minuti zadel Amir Rrahmani.