22.49

4 leta, 2 meseca

Thermometer Blue 0,43

1

Valter Birsa italijansko prvenstvo Žan Majer Jasmin Kurtić Josip Iličić Samir Handanović

Ponedeljek, 17. 2. 2020, 22.49

Italijansko prvenstvo, 24. krog

Hrvat poskrbel, da ni bilo presenečenja

1

Ante Rebić | Ante Rebić je poskrbel za tri točke proti Torinu. | Foto Getty Images

Ante Rebić je poskrbel za tri točke proti Torinu.

Na zadnji tekmi 24. kroga italijanskega prvenstva je AC Milan z 1:0 premagal Torino. Obračun na San Siru je že v prvem polčasu odločil hrvaški nogometaš Ante Rebić. Milančani so po dveh ligaških tekmah brez zmage spet vknjižili nove tri točke in poskočili na lestvici. Vse bolj diši po evropskih tekmovanjih.

Tim Matavž Vitesse
Sportal Rožmanu VAR na Hrvaškem odnesel zmago, mojstrovina Matavža #video

V nedeljskem derbiju kroga sta se na olimpijskem štadionu v Rimu pomerila vroči Lazio in Inter. Milančani so se morali znajti brez poškodovanega Samirja Handanovića, ki je tekmo spremljal s klopi, videl pa je poraz svojih soigralcev z 1.2. Juventus je brez Cristiana Ronalda, ki mu je Maurizio Sarri namenil počitek, z 2:0 premagal Brescio. Ta je od 37. minute igrala z igralcem manj. Prvič po polletnem okrevanju, na katerega je moral zaradi strgane kolenske vezi, je za staro damo zaigral Giorgio Chiellini. Se je pa po zgolj nekaj minutah igre poškodoval Miralem Pjanić, ki bo najverjetneje izpustil prihajajočo tekmo lige prvakov.

Lazio je po preobratu ugnal Inter, ki ponovno ni mogel računati na prvega čuvaja mreže Samirja Handanovića. | Foto: Reuters Lazio je po preobratu ugnal Inter, ki ponovno ni mogel računati na prvega čuvaja mreže Samirja Handanovića. Foto: Reuters

Jasmin Kurtić je s Parmo gostoval pri nekdanjem klubu Sassuolu, igral vso tekmo in s soigralci zmagal z 1:0. Fiorentina je s 5:1 odpravila Sampdorio. Cagliari Valterja Birse, ki je v igro vstopil v 83. minuti, je z 0:1 izgubil proti Napoliju.

Na uvodni sobotni tekmi kroga je Žan Majer z Leccejem v soboto gostil Spal in v 66. minuti priskrbel zmagoviti zadetek za zmago z 2:1. Legionar, ki si je v 16. minuti prislužil rumeni karton, je odigral celotno srečanje. Nogometaši Atalante, v dresu katere v tej sezoni vnovič navdušuje Josip Iličić, so z 2:1 premagali Romo in neposrednim tekmecem v boju za ligo prvakov ušli na šest točk. Iličić je igral do 83. minute. Genoa Roka Vodiška, ki ga ni bilo v postavi, je slavila pri Bologni, ki si je "priigrala" dva rdeča kartona.