12.25

Juventus Napoli Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić

Petek, 16. 8. 2013, 12.25

Iličić debitiral in zmagal, od favoritov spodrsnilo Milanu

V prvem krogu italijanskega prvenstva je Samir Handanović Interju pomagal do zmage nad Genoo. Novinec iz Verone premagal Milan. Josip Iličić je debitiral za Fiorentino in vpisal zmago.

Za uvodno presenečenje je v soboto poskrbel novinec iz Verone, ki je premagal Milan. Juventusu je do prve zmage prvič pomagal Carlos Tevez.

Na delu je bilo še nekaj slovenskih nogometašev. Bologna je z Renejem Krhinom, ki je igral 79 minut, izgubila z 0:3 proti Napoliju v gosteh. Tudi Jasmin Kurtić je bil v začetni enajsterici Suassuola in igral vso tekmo pri porazu proti Torinu v gosteh z 0:2. Boštjan Cesar je bil s Chievom bolj uspešen. V gosteh pri Parmi je remiziral brez zadetka. Igral je od prve do zadnje minute.

V Milanu je gostovala Genoa in v drugem polčasu klonila pod napadi Interja, ki je bil iz minute v minuto konkretnejši. Samir Handanović ni imel skorajda nič dela in je mrežo ohranil nedotaknjeno.

Uvodni krog sta zaključila Fiorentina in Catania. To je bil obračun klubov dveh slovenskih nogometašev. Pri gostiteljih iz Firenc je v 66. minuti namesto Giuseppeja Rossija vstopil Josip Iličić, ki je na ta način debitiral za klub, ki je zanj odštel devet milijonov evrov. Pri Catanii je bil na klopi Maks Barišič, vendar ni igral.