7 let, 12 mesecev

Real Madrid Galatasaray

Sreda, 3. 4. 2013, 23.22

Igra mačke z mišjo na Santiagu Bernabeu: Real blizu 24. polfinala

Nogometaši Real Madrida so že na prvi tekmi na Santiagu Bernabeu upravičili vlogo favorita in v veliki meri že določili potnika v polfinale lige prvakov. Galatasaray je v Madridu pokleknil s 3:0.

Najučinkovitejše moštvo lige prvakov je še enkrat več potrdilo odlično strelsko formo. Madrid je z novimi tremi zadetki v letošnji ligi prvakov dosegel že 21 zadetkov.

Madridčani so bili boljši nasprotnik od samega začetka srečanja in že v deveti minuti je bil Santiago Bernabeu na nogah. ''Beli balet'' je v vodstvo popeljal Cristiano Ronaldo, ki je zabil še svoj deveti zadetek v ligi prvakov in je zdaj sam na vrhu liste strelcev. Akcijo je začel nemški reprezentant Mesut Özil, ki je lepo podal za hrbet turške obrambe, Portugalec se je znašel sam pred Muslero in ga v slogu največjih mojstrov tudi matiral. Žoga se je od vratnice odbila v gol vratarja Fernanda Muslere. CR7 se je na svoji 45 tekmi v vseh tekmovanjih v tej sezoni prav tolikokrat vpisal med strelce.

Le tri minute kasneje so imeli izjemno lepo priložnost za izenačenje tudi Turki, ki so zagrozili preko Didierja Drogbaja. Izjemni napadalec se je lepo otresel mladega branilca Raphaëla Varaneja in z levico močno sprožil z roba kazenskega prostora. Žoga je kot blisk ''švignila'' mimo vrat Diega Lopeza, a ostalo je pri minimalnem vodstvu domačih. Madridčani so prednost podvojili v 29. minuti, ko je Karim Benzema po podaji Michaela Essiena odlično ustavil žogo, se obrnil na sedmih metrih in z natančnim strelom povišal prednost. Pred koncem prvega dela pa je bilo znova zelo nevarno pred vrati domačih tudi po strelu Emmanuela Eboueja, a je bil Lopez zbran in z izvrstno reakcijo.

Tudi nadaljevanje je bilo po željah domačih. Turki so sicer še kazali željo po znižanju izida, bili več pri žogi, a bili v veliki meri nenevarni. Angel di Maria je imel izjemno priložnost v 60. Minuti, ko ni izkoristil lepe podaje Xabi Alonsa, turško ekipo pa je do končno potolkel tretji gol Reala, ki ga je v 73. dosegel Gonzalo Higuain. Po prostem strelu Xabija Alonsa je v kazenskem prostoru natančno meril z glavo in dokončno potrdil zmago Reala, obenem pa turški ekipi pustil malo upanja na preobrat čez šest dni v Carigradu. ''Beli balet'' je izredno blizu svoji 24. rekordni uvrstitvi v polfinale najelitnejšega klubskega tekmovanja na svetu, prav tako pa je blizu rekordni sedmi uvrstitvi v polfinale trener Madridčanov Jose Mourinho, ki bi tako izenačil dosežek velikega Škota Alexa Fergusona, dolgoletnega trenerja Manchester Uniteda.