17.06

Antonio Valencia Javier Hernandez

Petek, 17. 2. 2012, 17.06

Hud udarec za ''rdeče vrage'': Valencii mesec dni počitka

Nogometaše Manchestra Uniteda je četrtkova zmaga nad Ajaxom (2:0) v Ligi Evropa drago stala, saj se je na njej poškodoval, v zadnjem času eden njihovih ključnih mož, Antonia Valencia.

Izjemno prodorni in zgolj desno brcajoči Ekvadorec, si je na prvi tekmi šestnajstine finala Lige Evropa v Amsterdamu, poškodoval ''zadnjo ložo'' in bo moral počivati mesec dni. Za ''rdeče vrage'', ki v domačem prvenstvu lovijo svoje mestne rivale Man City (zaostajajo dve točki), to ni nič kaj dober obet pred nadaljevanjem sezone. Ekvadorec je bil v mesecu januarju s strani navijačev izbran za najboljšega posameznika pri Unitedu.

Valencia, ki je na tekmi z Ajaxom vstopil v igro 75. minuti, si je stegensko mišico poškodoval že deset minut kasneje. Antonio je bil po ukradeni žogi začetnik akcije za drugi zadetek, ki jo je po dvojni podaji Waynea Rooneyja in Javierja Hernandeza, zaključil Mehičan. Tik po oddaji žoge do Hernandeza, ga je grobo podrl branilec Ajaxa Jan Vertonghen in ga kot kaže poškodoval.

''To je velika izguba za United. Poškodoval si je stegensko mišico. Počival bo štiri tedne. Še dobro, da se po poškodbi vračata Nani in Ashley Young,'' je izgubo Valencie pokomentiral Sir Alex Ferguson.

Po daljši odsotnosti se je v prvo ekipo vrnil tudi mladi organizator igre Tom Cleverley, ki je bil na tekmi z Ajaxom povsem neviden. Vseh 90 minut je odigral tudi rekonvalescent Phil Jones, prihodnji četrtek, na povratnem srečanju, pa naj bi priložnost dobil tudi Chris Smalling.