Sreda, 13. 4. 2022, 7.24

2 leti

Trinity Rodman prvič v polno

Hčerka Dennisa Rodmana z reprezentančnim prvencem

Trinity Rodman | Trinity Rodman je na prijateljski tekmi z Uzbekistanom vknjižila prvi reprezentančni zadetek. | Foto Reuters

Trinity Rodman, hčerka nekdanjega zvezdnika severnoameriške košarkarske lige NBA Dennisa Rodmana, je dosegla svoj prvi reprezentančni gol na mednarodni sceni, ko je ženska nogometna reprezentanca ZDA v torek na prijateljski tekmi premagala Uzbekistan z 9:0.

Devetnajstletna Trinity Rodman je zadela v 72. minuti, potem ko je v drugem polčasu vstopila na zelenico kot zamenjava. Aktualne svetovne prvakinje iz leta 2019 so igrale doma v ZDA v Subaru Parku, kjer domuje ekipa Philadelphia Union iz severnoameriške nogometne lige, major league soccer.

Trinity Rodman je prvi reprezentančni gol dosegla v tretjem nastopu na mednarodni ravni.

Američanke so zmagale z 9:0. | Foto: Reuters Američanke so zmagale z 9:0. Foto: Reuters

Najstnica je ena obetavnejših igralk v ameriški enajsterici. Prvič je nastopila februarja proti Češki. Torkova zmaga je podaljšala niz neporaženosti Američank na domačih tleh na 67 tekem.

Druge ameriške strelke v torek so bili Rose Lavelle, Mallory Pugh, Midge Purce, Ashley Sanchez in Catarina Macario.

Uzbekistanska branilka Kamila Zaripova je že v prvi minuti z avtogolom odprla strelsko veselico za domače.