1

francosko prvenstvo Robert Berić Jan Repas Rene Krhin Lyon Nice PSG

Nedelja, 2. 9. 2018, 22.59

Francosko prvenstvo, 4. krog

Robert Berić ni spremenil poteka srečanja, Marseille v zadnji minuti porazil Monaco

1

Robert Berić | Robert Berić, ki se vrača po poškodbi, je v igro vstopil v drugem polčasu. | Foto Getty Images

Robert Berić, ki se vrača po poškodbi, je v igro vstopil v drugem polčasu.

Na uvodno tekmo nedeljskega programa 4. kroga francoskega prvenstva pravkar je St. Etienne remiziral z Amiensom. Robert Berić je igral od 66. minute, a rezultata ni uspel spremeniti. V derbiju krogu je Marseille v kneževini premagala Monaco. Odločilni zadetek je v 90. minuti dosegel Valere Germain.

Nantes Reneja Krhina (igral je celotno tekmo) je bil uspešen na gostovanju v Strasbourgu, Caen Jana Repasa je premagal Dijon. Repasa ni bilo niti na klopi.

Angel Di Maria je poskrbel za atraktiven zadetek. | Foto: Reuters Angel Di Maria je poskrbel za atraktiven zadetek. Foto: Reuters

Noro, kakšen gol Argentinca

Vodilni PSG se je v soboto mudil v Nimsu. Parižani so dobro odprli srečanje, povedli z 2:0, a so nogometaši Nimsa izenačili. V zaključku tekme so francoski prvaki zadeli še dvakrat. Pri izidu 1:0 je neverjeten gol iz kota zabil Angel Di Maria.

Nadarjeni Kylian Mbappe je v izdihljajih tekme prejel rdeči karton, potem ko je odrinil nasprotnega nogometaša, ki ga je pri prodoru podrl na tla.

Gol Di Marie:

Ben Arfa iz PSG v Rennes

Občasni francoski nogometni reprezentant Hatem Ben Arfa bo svojo kariero nadaljeval pri Rennesu. Z dosedanjim klubom, pariškim PSG-jem, mu je junija potekla pogodba, z novim pa se je dogovoril za dveletno sodelovanje. Pri pariškem klubu ni dobival pravih priložnosti, lani zanj sploh ni zaigral, leto prej pa je nastopil na 23 tekmah.

"Končno lahko imam nasmeh na ustnicah. Preverjanja kažejo, da sem odlično pripravljen, občutek imam, da je tudi Rennes pravi klub zame," je dejal Ben Arfa, ki je imel tudi ponudbo Nice, pri kateri je preživel odlično sezono 2015/2016. "Vračati se v klub, v katerem si že bil je komplicirana stvar. Nekaj takega, kot če se vrneš k svojemu nekdanjemu dekletu. Raje imam nove izzive in vesel sem, da sem v Rennesu," je še povedal Ben Arfa, ki je nosil tudi drese Lyona, Marseilla, Newcastla in Hull Cityja. Za reprezentanco je odigral 15 tekem, prvo že leta 2007, in dosegel dva gola.