20.20

Bayern München Borussia Dortmund Jürgen Klopp

Sobota, 27. 7. 2013, 20.20

Dortmundu nemški superpokal, mogočni Bayern padel z 2:4

Münchenski Bayern je v prejšnji sezoni osvojil vse, kar se je osvojiti dalo, z novim trenerjem Josephom Guardiolo pa je letošnji superpokal prepustil dortmundski Borussii.

Pred slabim tednom dni so nogometaši bavarskega velikana sicer že dvignili nemški pokal Telekom. V ponovitvi finala lige prvakov se je Bayern pomeril z dortmundsko Borussijo. Bolje so tekmo začeli domači, ki so z zadetkom Marca Reußa že v šesti minuti tekme prešli v vodstvo z 1:0. Do konca prvega polčasa se izid ni spremenil. V drugem polčasu se je tekma razživela, v 54. minuti je za izenačenje poskrbela naveza Philipp Lahm - Arjen Robben, le dve minuti kasneje je mrežo lastnega vratarja Toma Starkeja zatresel Daniel Van Buyten, v 57. minuti je za domače vodstvo s 3:1 poskrbel Ilkay Güdogan, Robben pa je v 64. minuti s svojim drugim golom znižal zaostanek nemških prvakov. Podajalec je bil zopet Lahm. V 86. minuti je spet zablestel Reuß in dosegel še četrti gol za domače. Pri tem je ostalo do konca tekme, superpokal 2013 je pristal v rokah Dortmundčanov.