8 let, 1 mesec

Olimpija Dare Vršič

Petek, 29. 7. 2011, 7.18

D. Vršič: Pri zaključku znova premalo zbrani

Nogometaši Olimpije so v tretjem predkrogu lige Europa na prvi tekmi proti dunajski Austrii, ki se je končala z 1:1, prikazali všečen nogomet, vendar bili v zaključku akcij premalo zbrani.

''Zeleno-beli'' so tudi pri nekdanjemu klubu Milenka Ačimoviča začeli po pričakovanjih, nasprotnika se namreč niso ustrašili in skušali vršiti pritisk že na nasprotnikovi polovici. A tudi nogometaši iz avstrijske prestolnice so bili dobro pripravljeni na Ljubljančane, tako da jim niso pustili veliko prostora, priložnosti pa so iskali predvsem v protinapadih, enega izmed teh pa v 33. minuti spremenili tudi v zadetek. Kljub neodločenem izidu pa so v taboru Olimpije od prvega do zadnjega še bolj prepričani, da jim na Dunaju uspe zmagati in se prebiti v naslednji krog.

''Glede na to, da smo ob polčasu zaostajali z 0:1 in nato v nadaljevanju izenačili, sem zadovoljen z rezultatom. Zato lahko optimistično pričakujemo gostovanje na Dunaju. Videli smo, kje so Avstrijci ranljivi, sedaj jih poznamo še veliko bolje, zato mislim, da ta rezultat ni slab za nas,'' je po tekmi razlagal Dare Vršič, strelec Olimpijinega zadetka pa je igro ekipe ocenil z naslednjimi besedami: ''Zadovoljen sem s predstavo, ki smo jo prikazali s soigralci. Priigrali smo si kar veliko število lepih priložnosti, vendar znova nismo bili dovolj zbrani pri zaključku. Upam, da se nam bo že v nedeljo oprlo.''

Vsakdo se mora prikazati v najboljši luči

Pri Olimpiji pa se nadaljuje smola s poškodbami. Ob nekaterih odsotnih igralcih jo je proti Dunaju skupil še pomemben člen zasedbe Dušana Kosiča.

Že v 12. minuti je igrišče zaradi poškodbe stegenske mišice moral zapustiti Sreten Sretenović, okoli 20 minut zatem pa se je ljubljanski strateg prijel za glavo, ko je na tleh obležal vratar Elvis Džafič, s katerim pa vseeno ni bilo nič hujšega, saj je obračun odbranil do konca. O odsotnosti srbskega branilca je kapetan moštva Dalibor Radujko dejal: ''Zavedamo se, da je Sretenović steber naše obrambe in da nima prave zamenjave. Vendar nas je v ekipi 25 igralcev in vsakdo, ki pride na teren, se mora prikazati v najboljši luči. Njegova odsotnost se je poznala v fazi branjenja, vendar pa smo Dunaj celotno srečanje dobro držali, bili več pri žogi in imeli tudi več priložnosti. Tudi njegova zamenjava je bila tokrat povsem enakovredna. Nas je žal prejeti zadetek kar malo presekal, vendar pa smo v drugem polčasu le prišli do izenačenja.''

''Takšni nasprotniki kaznujejo vsako napako''

Z igro domače zasedbe je bil zadovoljen tudi športni direktor Milenko Ačimovič, katerega so gostujoči navijači po koncu obračuna toplo pozdravili in skandirali njegovo ime:

''Dobro smo odigrali, Austrie se nismo ustrašili. Žogo smo dobro držali in si pripravili nekaj priložnosti. Še enkrat več pa so moji fantje videli, da takšni nasprotniki kaznujejo vsako napako in to se je zgodilo tudi tokrat, ko je v polno zadel Linz. S tako idejo moramo iti tudi mi v Avstrijo, kjer lahko zmagamo, to mora biti naš cilj.''