5 let, 2 meseca

Gorica Celje

Četrtek, 24. 1. 2013, 12.05

Celjani brez Senegalca, Gorica "odpihnila" zamejce

Nogometaši Gorice so si dali duška na prijateljski tekmi z zamejskim klubom Juventina in se med strelce vpisali kar osemkrat, Celjani pa so v mestnem obračunu s teniških 6:2 odpravili Simer Šampion.

Izbranci Mirana Srebrniča so si na srečanju z Juventino privoščili strelski trening. V prvem polčasu so dosegli dva, v drugem pa kar šest zadetkov. Z dvema zadetkoma je bil najboljši strelec srečanja Robi Jakovljevič, v dresu Novogoričanov pa je debitiral Saša Aleksander Živec, ki se je k "vrtnicam" preselil z Domžal. Zaradi zdravstvenih težav so manjkali štirje igralci. Jani Šturm, Uroš Celcer in Alen Pavič so rahlo poškodovani, Dejan Žigon pa je bolan.

Gorica se bo v soboto pomerila s kranjskim Triglavom.

Miloš Rus je na klopi celjskega prvoligaša dočakal prvo zmago. Po tesnem porazu z velenjskimi sosedi (0:1) je v sredo v prijateljski tekmi zaprtega tipa na igrišču z umetno travnato podlago s 6:2 ugnal mestnega tekmeca Šampion, ki nastopa v drugoligaški konkurenci. Najboljši strelec srečanja je bil Kanadčan Stefan Cebara. Enaindvajsetletni napadalec s srbskimi in hrvaškimi koreninami je dosegel dva zadetka, oba v uvodnih 20 minutah.

Novi trener Rus je prepričan, da lahko njegovi izbranci v igri še marsikaj popravijo. V spomladanske delu pa ne bo računal na Senegalca Youssouja Loja. Pri posojenem napadalcu Vicenze so se stvari zapletle zaradi neustreznih rezultatov na zdravstvenem pregledu, tako da se je Afričan že vrnil v Italijo.