Bate Borisov

Nedelja, 26. 11. 2017, 15.26

Bate Borisovu v zadnji minuti zadnjega kroga 14. zvezdica

Bate Borisov | Foto Reuters

Nogometaši Bate Borisova so v beloruskem prvenstvu osvojili 14. naslov, 12. v nizu. V zadnjem, 30. krogu krogu so sicer na gostovanju proti Gorodeji igrali neodločeno 3:3, kar pa je bilo ravno toliko, kot je bilo potrebno za naslov. Na koncu je imel Bate Borisov isto število točk (68) kot Dinamo Minsk, a boljšo gol razliko.

Prvaki so bili na zadnji tekmi že pošteno v škripcih. V 78. minuti so zaostajali še z 1:3, nato je iz enajstmetrovke izid znižal Vitalij Rodionov, v zadnji minuti pa je s svojim drugim golom na tekmo naslov zagotovil črnogorski reprezentant in nekdanji nogometaš novosadske Vojvodine Mirko Ivanić.

Tretje mesto v prvenstvu je osvojil Šahtar Soligorsk s tremi točkami zaostanka za prvakom.