22.54

4 leta, 4 mesece

Thermometer Blue 1,38

1

angleško prvenstvo Manchester United Manchester City Liverpool Arsenal Tottenham Leicester City Chelsea

Ponedeljek, 9. 12. 2019, 22.54

Angleško prvenstvo, 16. krog

Arsenal po preobratu v devetih minutah končno dočakal zmago

1

Pierre-Emerick Aubameyang | Pierre-Emerick Aubameyang je pri zmagi Arsenala prišel do 11. prvenstvenega gola sezone. | Foto Getty Images

Pierre-Emerick Aubameyang je pri zmagi Arsenala prišel do 11. prvenstvenega gola sezone.

Arsenal je na londonskem obračunu pri West Ham Unitedu zaostajal z 0:1, a v drugem polčasu v devetih minutah zabil tri gole in s preobratom v zadnji tekmi 16. kroga angleške premier lige v ponedeljek le prišel do zmage (3:1), na katero je čakal dolgih devet tekem.

Leicester City, ki je leta 2016 senzacionalno osvojil naslov angleškega prvaka, je v nedeljo prepričljivo zmagal tudi v 16. krogu angleške premier lige, v kateri vztraja na visokem drugem mestu. S 4:1 je na njenem igrišču odpihnil Aston Villo in prišel do osme prvenstvene zmage v nizu. Tudi tokrat se je z dvema goloma izkazal Jamie Vardy in še povišal vodstvo na vrhu lestvice najboljših strelcev.

V soboto so bile vse oči uprte v obračun na Etihadu, kjer je domači Manchester City moral priznati premoč velikim mestnim rivalom (1:2). Rdeče vrage je v 23. v vodstvo z bele pike popeljal Marcus Rashford, le šest minut kasneje pa je vodstvo podvojil Anthony Martial. V 85. minuti je zaostanek znižal Nicolas Otamendi in postavil končni izid. City zdaj za vodilnim Liverpoolom zaostaja že 14 točk, Manchester United ima še osem točk manj.

V soboto  je bil na delu tudi vodilni Liverpool, ki je s 3:0 odpravil Bournemouth, Tottenham je s 5:0 razbil Burnley, v prvi sobotni tekmi pa je Everton z začasnim trenerjem Duncanom Fergusonom s 3:1 ugnal Chelsea.