16.56

Memphis Grizzlies Indiana Pacers Beno Udrih

Sobota, 22. 3. 2014, 16.56

Udrihovemu Memphisu dober pospešek za končnico

Memphis Bena Udriha, ki se z Dragićevim Phoenixom bori za osmo mesto v zahodni konferenci lige NBA, je doma premagal Indiano, vodilno moštvo z vzhoda.

Ekipa Memphis Grizzlies je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Indiano Pacers, tretjo ekipo lige in prvo na vzhodnem delu, z 82:71. Slovenski košarkar Beno Udrih je v dveh minutah za Memphis zadel en prosti met, vpisal eno blokado in eno izgubljeno žogo. Mike Conley (21 točk) in Zach Randolph (18 točk, 13 skokov) sta bila najboljša igralca Memphisa, ki ima na osmem mestu na zahodnem delu, ki kot zadnje še vodi v končnico, eno zmago več in poraz manj od ekipe Phoenix Suns Gorana Dragića.

Na čelu lige ostaja San Antonio Spurs , ki je v gosteh premagala Golden State Warriors z 99:90. Za trinajsto zaporedno zmago je bil tokrat najbolj zaslužen Danny Green, nekdanji igralec Uniona Olimpije. Devet od svojih 18 točk je dosegel v zadnji četrtini, njegova ekipa pa od 21. februarja ni izgubila. Francoz Tony Parker (20 točk) je bil edini od velike trojice zmagovalcev, ki je igral, pa še to ne v ključnih trenutkih četrte četrtine, ko so si ostali soigralci priigrali odločilno prednost. Tim Duncan in Argentinec Manu Ginobili nista igrala. Ekipa Spurs je zadnjič 13 zaporednih tekem dobila leta 2007, ko je osvojila zadnjega od svojih štirih naslovov prvaka lige.