22.11

Beno Udrih New York Knicks Atlanta Hawks

Sobota, 16. 11. 2013, 22.11

Udrih presedel peti zaporedni domači poraz

Zvezdniška ekipa New York Knicks nadaljuje s slabimi predstavami pred domačimi navijači. Atlanta ji je prizadejala že peti zaporedni domači poraz, ki pa ga je Beno Udrih spremljal s klopi za rezerve.

Košarkarji Miami Heat, branilci naslova, so s 97:81 premagali Charlotte Bobcats; LeBron James je dosegel 30 točk. V ligi pa zdaj ni več nobene neporažene ekipe, saj je klonilo tudi moštvo Indiane Pacers na gostovanju v Chicagu. Biki so zmagali s 110:94 ter se s četrtim zaporednim slavjem oddolžili Indiani za poraz z 80:97 z začetka novembra.

Po tekmi premora zaradi lažje poškodbe stegenske mišice se je na igrišče vrnil Derrick Rose in je v odločilnem prvem polčasu za domače prispeval 14 od svojih 20 točk, Luol Deng pa je dodal 23 točk.

Indiana je z devetimi zaporednimi zmagami najbolje v svoji zgodovini začela sezono, kar ji je uspelo po zaslugi najboljše obrambe v ligi, ki pa tokrat ni našla odgovora za Rosa, ki je dosegel zanj rekordnih šest trojk, medtem ko je vodil soigralce do vodstva 25 točkami prednosti ob polčasu (60:35).

"Prvič imam poškodbo stegenske mišice. Mislim, da danes ne bi mogel igrati, če bi bil na parketu v petek v Torontu. Začel sem kar previdno metati, potem pa mi je steklo," je dejal Rose, ki celotno prejšnjo sezono ni igral zaradi pretrganih kolenskih vezi. Roy Hibbert je dosegel 14 točk in 10 skokov za Indiano.