Toronto Raptors Denver Nuggets Vlatko Čančar Vlatko Čančar Nikola Jokić Liga NBA

Torek, 7. 3. 2023, 6.17

Liga NBA, 6. marec

Čančar mora čakati

2

Denver Nuggets Vlatko Čančar | Vlatko Čančar ima težave z desnim zapestjem in je izpustil drugo tekmo zapored. | Foto Reuters

Vlatko Čančar ima težave z desnim zapestjem in je izpustil drugo tekmo zapored.

V noči na torek je moštvo Denver Nuggets premagalo Toronto Raptros, na parketu pa še drugič zapored ni bilo našega Vlatka Čančarja, ki ima težave z desnim zapestjem. Nikoli Jokiću je za las zmanjkalo, da bi se veselil trojnega dvojčka, potem ko je k zmagi prispeval 17 točk, 13 skokov in devet asistenc. Pravi strelski obračun pa smo videli v Indianapolisu, kjer so gostje iz Philadelphie zmagali s 147:143.

Luka Dončić Dallas Mavericks
Sportal Dončiću se je v ključnem trenutku zatresla roka, v Dallasu je zavrelo #video

Ekipa Denver Nuggets na čelu z Nikolo Jokićem je ob Milwaukee Bucks najbolj vroča v ligi NBA, zato je tudi prepričljivo prva v zahodni konferenci. Na zadnjih desetih tekmah so Nuggets zmagali na osmih obračunih in so že pri 46 zmagah.

Vlatko Čančar je tudi tokrat izpustil tekmo Denverja, saj ima lažje poškodovano desno zapestje, njegovo moštvo pa je na domačem parketu s 118:113 preskočilo Toronto Raptors.

Na derbiju večera so Cleveland Cavaliers po podaljšku s 118:114 premagali drugo najboljšo ekipo vzhoda Boston Celtics.

Boston, ki je po treh četrtinah vodil z 92:78, štiri minute in pol pred koncem pa s 102:91, je nato popustil in dopustil gostiteljem delni izid 16:4, s katerim so prišli do podaljška. Kelti so v dodatnih petih minutah zbrali le pet točk ter močno pogrešali manjkajočega zvezdnika Jaysona Tatuma, medtem ko je Donovan Mitchell postavil piko na i svojemu večeru s 40 točkami.

Strelsko zelo navdahnjeni so bili v noči na torek košarkarji v Indianapolisu oziroma obrambi obeh moštev nista bili na visoki ravni. Rezultat 147:143 za Philadelphio 76ers pove vse. Z 42 točkami je bil najboljši strelec Joel Embiid, ki je zadel vseh 19 prostih metov, pri razigravanju moštva pa je izkazal James Harden, ki je vpisal 20 asistenc. S 40 točkami in 16 asistencami se je pri domačih pohvalil Tyrese Haliburton, vendar njegov učinek ni bil dovolj velik, da bi padli favorizirani gostje.