ulična košarka

Nedelja, 11. 6. 2017, 19.00

Pirančani dobili prvi košarkarski turnir 3x3 v sezoni

Košarka 3x3 | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Ekipa Pirana, za katero so igrali Gašper Ovnik, Simon Finžgar, Adin Kavgič in Anže Srebovt, je v Ljubljani zmagala na prvem kvalifikacijskem turnirju Samsung državnega prvenstva v košarki 3x3, po novem - od Tokia 2020 dalje - tudi olimpijskem športu.

Pirančani so v finalu turnirja, na katerem je v sedmih kategorijah nastopilo skoraj 90 ekip, premagali branilce naslova Kranj, za katerega so igrali Boris Jeršin, Mensud Julevič, Jan Rebec, Jasmin Perkovič, z 21:14.

Prihodnji teden se bodo košarkarji ekipe 3x3 Piran kot slovenska reprezentanca udeležili svetovnega prvenstva v Nantesu, 25. in 26. junija pa jih v Andori čakajo še kvalifikacije za evropsko prvenstvo.

Naslednji kvalifikacijski turnir za DP bo na sporedu v soboto v Velenju. Prvo mesto v članski konkurenci prinaša vstopnico za challenger v Ljubljani, ki bo potekal 18. in 19. avgusta. Če bo prvo mesto osvojila katera od ekip, ki je že uvrščena na omenjeni mednarodni turnir, bo tja potovala drugouvrščena ekipa.