22.28

Union Olimpija Aleš Pipan

Sreda, 15. 10. 2014, 22.28

Pipan o težavah z zadrževanjem prednosti, Nikolov domov s šivi

Ljubljančani so slavili težje, kot je kazalo po treh četrtinah. Aleš Pipan je zadovoljen, da so tekmovanje začeli z zmago, Hristo Nikolov pa se v slovensko prestolnico vrača z nekaj šivi.

Olimpija je v prvih teh četrtinah nadzorovala igro in postopoma višala prednost. Pred zadnjo četrtino so tako imeli 16 točk naskoka (52:36), vseeno pa jim je v zadnjih desetih minutah uspelo ogroziti visoko vodstvo. Bešiktaš je zadel nekaj težkih metov in se v zadnji minuti približal le na tri točke zaostanka, na koncu pa so Ljubljančani po zadetem prostem metu Halila Kanacevića postavili končni rezultat 70:68.

"Znova smo pripravili pravo dramo. Publiki, še bolj pa sebi. Preprosto ne znamo zadržati visoke prednosti. Ne glede na to je to velika zmaga. Pomembno je dobro začeti tekmovanje, a naše misli so že pri nedeljskem obračunu s Partizanom v Stožicah. Srečanje v nedeljo bo za nas izjemno pomembno, zato časa za slavje ni," je po tekmi dejal Aleš Pipan. Ljubljančani so v zadnji četrtini pokvarili dobro prednost, ki so jo ustvarili v prvih 30 minutah. Na koncu so izgubili kar 18 žog, znova pa so porazno izvajali proste mete, ki tokrat niso dosegli niti polovične uspešnosti (47 odstotkov).

Lažje se je poškodoval Bolgar Hristo Nikolov, ki je pri boju za žogo trčil z nasprotnim igralcem in za počeno arkado dobil nekaj šivov.