2 leti, 10 mesecev

Pau Gasol MVP Sergio Rodriguez Nando De Colo Jonas Valančiunas

Nedelja, 20. 9. 2015, 20.59

Pau Gasol MVP EuroBasketa, a so ga izžvižgali …

Izkušeni španski košarkar Pau Gasol je postal najkoristnejši košarkar (MVP) evropskega prvenstva. Zanj je to druga lovorika v karieri, na EuroBasketu pa se veseli že tretjega zlatega odličja.

Čeprav šteje 35 pomladi, je Španec Pau Gasol na EuroBasketu kazal vrhunske predstave. Praktično je bil nezaustavljiv.

Najboljši strelski dosežek je imel v polfinalu proti Franciji, ki je bil za mnoge finale pred finalom. S 40 točkami je galske peteline povsem povozil.

Ob koncu prvenstva se je lahko pohvalil s 25,6 točke, 8,8 skoka in 2,9 podaje tekmo. Za malo mu je zmanjkalo, da bi ponovil dosežek iz leta 2003, ko je na Švedskem dosegal 25,8 točke na tekmo, le da je tam osvojil srebrno odličje.

Zanj je to drugi naziv MVP evropskega prvenstva, tretjič pa je postal najboljši strelec EuroBasketa. Ob prejemu slavnostne nagrade so ga francoski navijači nešportno izžvižgali.

Gasol je bil prvič najkoristnejši igralec na Poljskem pred šestimi leti, kjer je bil tudi prvi strelec EuroBasketa. Zanj je to že tretje evropsko zlato (2009, 2011 in 2015).

Jasno je dobil prostor tudi v prvi peterki prvenstva, v kateri so mu družbo delali rojak Sergio Rodriguez, Francoz Nando De Colo in Litovca Jonas Valančiunas ter Jonas Mačiulis.

Španija je tako osvojila prvo mesto, druga je bila Litva, tretja Francija, četrta Srbija, Slovenija pa je tekmovanje končala na 12. mestu.