7 let, 12 mesecev

Union Olimpija liga ABA

Petek, 9. 10. 2015, 21.40

Olimpija tokrat končnico obrnila v svoj prid

Košarkarji Cibone so v četrtem krogu lige Aba izgubili proti Union Olimpiji s 75:79 (17:25, 36:43, 49:59).

Igralci Union Olimpije so Ciboni povzročili tretji poraz v ligi Aba, sebi pa priigrali drugo zmago.

Začetek uvodne četrtine je bil izenačen do izida 9:9, v šesti minuti pa je Olimpija vodila s 14:9. Prednost so do konca četrtine še nekoliko povišali (25:17). Vendar se je Cibona hitro vrnila, v 13. minuti je izenačila na 25:25. Ekipi sta nato izmenično dosegali serije točk, v zaključku prvega polčasa so Ljubljančani tekmece "umirili" in so priigrali nekoliko višjo prednost za drugi del tekme (43:36).

V tretji četrtini so Ljubljančani prednost še povišali in v zadnjih deset minut vstopili s +13 (59:46). A s tem niso zlomili odpora Cibone. Zagrebčani so bili v 34. minuti že povsem blizu, v 37. minuti pa izid izenačili na 68:68. Gosti so s petimi zaporednimi točkami še enkrat pobegnili, Dardan Berisha pa je z dvema zadetima prostima metoma v 39. minuti poravnal na 73:73. Olimpija je znova povedla za dve točki, Berisha je še enkrat izenačil, Zack Wright, s 16 točkami tudi prvi strelec Olimpije, pa je s štirimi uspešno izvedenimi prostimi meti odločil zmagovalca.

Ljubljančane tekma petega kroga čaka v nedeljo, ko se bodo pomerili s Krko.