Toronto Raptors Orlando Magic Boston Celtics Indiana Pacers Portland Trail Blazers​ Oklahoma CIty Thunder končnica Liga NBA

Sobota, 20. 4. 2019, 6.15

5 let

Liga NBA, konferenčni četrtfinale, 19. april

Boston do zaključne žoge, Oklahoma prvič uspešna #video

Boston Celtics, Indiana Pacers, NBA | Boston v četrtfinalni seriji vodi že s 3:0. | Foto Reuters

Boston v četrtfinalni seriji vodi že s 3:0.

V košarkarski ligi NBA je moštvo Oklahoma City Thunder na domačem parketu zabeležilo prvo zmago v četrtfinalni seriji. Oklahoma je bila od Portlanda boljša s 120:108 in je izid v zmagah tako znižala na 1:2. Indiana se je proti Bostonu znašla v hudih težavah, saj so Celtics slavili še tretjič v četrtfinalu, v gosteh so zmagali s 104:96 in si tako priigrali prvo zaključno žogico za napredovanje. Toronto je na gostovanju v Orlandu prišel do druge zmage v končnici in v četrtfinalu povedel z 2:1.

Boston je na tretji četrtfinalni tekmi proti Indiani vknjižil še tretjo zaporedno zmago. Celtics so odlično odprli srečanje v Indiani, saj so si že v prvi četrtini priigrali prednost 13 točk, izjemno so bili razpoloženi v napadu, saj so v 12 minutah dosegli 41 točk. Domači košarkarji so v drugi četrtini ujeli nasprotnike in so do konca prvega polčasa prešli v vodstvo (59:61).

V drugem polčasu si nobeni izmed ekip ni uspelo priigrati višje prednosti, Indiana je imela slabih sedem minut do konca priložnost za izenačenje na 86:86, a brez uspeha. Gostje do konca obračuna prednosti niso več izpustili iz rok, na koncu so slavili s 104:96. Jaylen Brunson je bil 23 točkami in sedmimi skoki prvi strelec Bostona, Kyrie Irving je vknjižil dvojni dvojček (19 točk, 10 podaj). Pri Indiani, ki v četrtfinalu še ni dosegla zmage, je bil z 19 točkami najučinkovitejši Tyreke Evans. Bojan Bogdanović je pristavil 15 točk.

Vrhunci tekme v Indiani:

Četrta tekma, ki bo prav tako v Indianapolisu, bo v nedeljo, domačim pa upanja za napredovanje ne daje niti zgodovina, saj se nikoli v zgodovini končnice lige NBA moštvu, ki je zaostajalo z 0:3 v zmagah, ni uspelo uvrstiti v naslednji krog.

Westbrook prvi igralec Oklahome, Toronto do zmage v Orlandu

Oklahoma je na krilih Russella Westbrooka prišla do prve zmage v četrtfinalu. Westbrook je na prejšnjih dveh tekmah igral pod vsemi pričakovanji, tokrat pa je dosegel dvojni dvojček. S 33 točkami in 11 podajami je bil prvi igralec tekme, Paul George je dosegel 22 točk. Pri Portlandu je bil najbolj razpoložen Damian Lillard, ki se je ustavil pri 32 točkah, od tega jih je kar 25 dosegel v tretji četrtini. CJ McCollum je dosegel 21 točk.

Predstava Westbrooka:

Moštvo Toronto Raptors je prišlo do gostujoče zmage z 98:93 nad Orlando Magic in tako v četrtfinalni seriji povedlo z 2:1. Izkazal se je Pascal Siakam s 30 točkami in 11 skoki. Za Toronto je 16 točk in deset skokov dodal Kawhi Leonard, za domači Orlando je Terrence Ross dosegel 24 točk, Nikola Vučević je tekmo končal z dvojnim dvojčkom (22 točk, 14 skokov).