21.13

Matjaž Smodiš Krka

Petek, 26. 4. 2013, 21.13

Nova zmaga Krke, izključitev Smodiša začinila tekmo

Košarkarji Krke so v 9. krogu lige Telemach za prvaka premagali Zlatorog z 91:70 (21:26, 44:38, 69:56).

Krog pred koncem in gostovanjem v Stožicah so si košarkarji Krke zagotovili prvo mesto v ligi Telemach za prvaka in s tem prednost domače dvorane v morebitni tretji polfinalni tekmi ali peti finala. Hkrati so varovanci Gašperja Potočnika zabeležili deveto zaporedno zmago, tako da še naprej ostajajo neporaženi, v ekipo pa se je po daljši odsotnosti zaradi poškodbe vrnil Edo Murić.

Tokratna predstava je bila ena najbolj razburljivih, a ne zaradi tekmeca oziroma izenačenosti, temveč dogajanja na začetku tekme. Sodniška trojka je zaradi ugovarjanja že v prvi četrtini izključila prvega zvezdnika lige Telemach Matjaža Smodiša in hkrati sprožila hudo negodovanje med sicer tokrat maloštevilnim novomeškim občinstvom.

Ko so se strasti umirile, je Krka hitro nadoknadila začetni zaostanek in že na odmor odšla s prednostjo. To je v nadaljevanju še povečala - drugo in tretjo četrtino je dobila z 48:30, tako da je bil zmagovalec kmalu znan.

Zlatorog je v nadaljevanju varčeval moči za tekmo sezone v torek proti domžalskemu Heliosu, ki bo odločala o polfinalistu lige Telemach.