Deandre Ayton Ja Morant Phoenix Suns Memphis Grizzlies Orlando Magic NBA Liga NBA

Liga NBA, 5. februar:

Phoenix melje z obrambo, Memphis z atomskim napadom

Ja Morant Memphis | Ja Morant je dal 33 točk in imel še sedem asistenc. | Foto Reuters

Ja Morant je dal 33 točk in imel še sedem asistenc.

Memphis in Phoenix sta upravičila vlogo favorita. Grizliji so Orlandu nasuli kar 135 točk, 33 Ja Morant. Sonca pa so v obrambni bitki Washingtonu dovolila le 80 točk.

Dallas Philadelphia Dončić
Sportal Dončić zabil dvakrat, s trojnim dvojčkom priigral preobrat in zmago #video

Ključna zgodba od zmagi Phoenix Suns nad Washington Wizards s 95:80 je prvi izbor nabora 2018 Deandre Ayton. Pogrešali so ga zaradi poškodbe gležnja, zdaj se počasi vrača v staro formo. To je bila njegova tretja tekma po vrnitvi. Odigral je vsega 24 minut, a bil zelo učinkovit: 20 točk in 16 skokov.

Phoenix je že sredi druge četrtine vodil za 25 točk, v tretji četrtini pa tudi za 36 točk. Washingtonu so v prvem polčasu dovolili vsega 31 točk. Samo dva košarkarja Wizardsov sta bila do konca dvomestna.

To je Phoenixa 42. zmaga na 52 tekmah oziroma deveta na zadnjih desetih tekmah. So vodilna ekipa lige. Na lestvici zahodne konference jim s 40 zmagami sledijo Golden State Warriors in s 37 Memphis Grizzlies. Ti so v noči na soboto s 135:115 premagali Orlando Magice.

Ja Morant v zadnji četrtini sploh ni več stopil na parket. Že v prvih treh je dal 33 točk, Memphis pa je vodil tudi za 31 točk. Iz igre so metali 51-odstotno. Z 21 točkami se je dokazal še Jaren Jackson, Steve Adams pa je imel od 12 točkah še 11 skokov in osem asistenc.