Liga NBA, 31. marec

Nepričakovan udarec za Dragića

1

Goran Dragić | Foto Reuters

Košarkarji Miamija bi si lahko z domačo zmago nad Brooklynom, ki v tej sezoni ne blesti, že zagotovili nastop v končnici, a niso uresničili cilja. Po podaljšku so izgubili s 109:110. Goran Dragić je bil z 18 točkami najboljši strelec svoje ekipe. V zadnjem napadu rednega dela je ob zvoku sirene zgrešil met za zmago.

Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić z Miamijem še vedno nima potrjene udeležbe v izločilnem delu. Čeprav so v noči na nedeljo gostili eno slabših ekip v vzhodni konferenci, košarkarje Brooklyn Nets, so ostali brez tako želene zmage. Zmagovalca je odločil šele podaljšek.

Redni del se je končal s 101:101, Dragić pa je ob zvoku sirene zgrešil met za zmago. V podaljšku je podobna usoda doletela njegovega starejšega soigralca Dwayna Wada, ki je bil razočaran nad sodniško odločitvijo, saj je bil prepričan, da je bil nad storjen prekršek.

Vrhunci srečanja v Miamiju:

Najboljši strelec tekme je bil Rondae Hollis-Jefferson (20 točk), zmagoviti koš za goste iz New Yorka pa je slabe pol minute pred koncem podaljška prispeval Caris Levert (19 točk). Brooklyn je prekinil niz šestih zaporednih porazov, v tej sezoni pa je kot zaklet za Miami, saj je dobil kar tri izmed štirih medsebojnih srečanj.

Košarkarji Miamija se bodo naslednjič v ligi NBA predstavili v noči na sredo, ko bodo gostovali pri Atlanti. Vročica je na zadnjih 26 srečanjih vedno presegla mejo 90 doseženih točk na tekmo. To je njen tretji najdaljši niz v klubski zgodovini. Klubski rekord znaša 37 tekem.

Miamiju ni bil naklonjen rezultat dvoboja v New Yorku, kjer je Detroit premagal Kratkohlačnice s 115:109 in se razveselil četrte zaporedne zmage. Detroit je še edini kandidat, ki lahko na lestvici prehiti osmouvrščeni Miami in mu prepreči preboj v končnico.

Liga NBA, 31. marec:

Miami Heat : Brooklyn Nets 109:110*
Dragić (met za tri 2/4, met za dve 5/13, prosti meti 2/3, 8 sk., 4 izg. žoge, 2 asist. v 39 minutah) in J. Johnson (6 sk., 5 asist,.) 18, Olynyk 16, 8 sk., Whiteside 14, 6 sk., Richardson (7 sk.) in Wade 13; Hollis-Jefferson 20, 14 sk., LeVert 19, 12 sk., 8 asist., Harris in Acy 13, Dinwiddie (12 asist.) in Allen 12

Washington Wizards : Charlotte Hornets 107:93
Porter Jr. 26, 11 sk., Beal 22, Wall (14 asist.) in Scott 15; Howard 22, 13 sk., Monk 17, Hernangomez 11, 9 sk.

New York Knicks : Detroit Pistons 109:115
Beasley 32, Burke (15 asist.) in Hardaway Jr. 18, Drummond 22, 17 sk., Tolliver in Jackson 17, Bullock 16

Boston Celtics : Toronto Raptors 110:99
Morris 25, 9 sk., Tatum 24, Rozier 21, 7 asist., Horford 14; DeRozan 32, 7 sk., 7 asist., Ibaka 15, 10 sk., Valančiunas 13, 11 sk., Lowry (met za tri 2/10, 9 asist.) in VanVleet 11

Sacramento Kings : Golden State Warriors 96:112
Hield 19, Fox 15, 8 asist., Cauley-Stein (8 sk.) in Bogdanović 12; Durant 27, 10 sk., 5 asist., Thompson 25