Sobota, 21. 4. 2018, 6.58

Končnica lige NBA, 1. krog, 20. april

Hrvaški košarkar razbil Cleveland in LeBrona Jamesa #video

Bojan Bogdanović | Foto Guliver/Getty Images

V noči na soboto so bili na sporedu trije obračuni. Tekmo življenja je odigral hrvaški košarkar Bojan Bogdanović, ki je na tretji tekmi končnice lige NBA Kavalirjem natresel 30 točk ter Indiano Pacers popeljal do pomembne zmage.

Tekma med Indiana Pacers in Cleveland Cavaliers je bila napeta vse do konca, končala se je z izidom 92:90. S to zmago je Indiana v zmagah povedla z 2:1. A sprva je kazalo, da bodo tekmo dobil Kavalirji. Ti so imeli ob polčasu 17 točk prednosti, a se je na koncu potek tekme obrnil.

V drugem polčasu so se košarkarji Indiane razleteli po igrišču, izničili zaostanek in tekmo tudi dobili. Junak tekme je bil nihče drug kot Bojan Bogdanović, ki je dosegel svoj rekord v končnici lige NBA. 29-letni Hrvat je na tekmi dosegel 30 točk, samo v drugem polčasu jih je dosegel 19, zelo dobro mu je šel met za tri točke (7-9).

Bogdanović je med drugim zelo uspešno pokrival zvezdnika Cleveland Cavaliers LeBrona Jamesa. Ta se je na koncu ustavil pri 28 točkah in 12 skokih ter poleg Michaela Jordana postal edini košarkar, ki je v končnici dosegel več kot sto dvojnih dvojčkov. Legendarni Jordan jih je zbral 109.

"V prvem polčasu smo bili mi bolj agresivni in smo narekovali tempo. V drugem polčasu so bili oni bolj agresivni in narekovali tempo," je po tekmi povedal James.

Na preostalih dveh tekmah sta prav tako slavili domači ekipi. Milwaukee Bucks je na tretji tekmi premagal Boston Celtics z izidom 116:92, Washington Wizards pa so na domačem parketu premagali Toronto Raptors. Tekma se je končala z izidom 122:103.

V soboto zvečer bosta znova na delu Miami Heat in Goran Dragić, ki bo s soigralci igral četrto tekmo končnice proti Philadelphia 76ers. Trenutni izid v zmagah je 2:1 za Philadelphio.