Trae Young Nikola Jokić Golden State Warriors Atlanta Hawks Chicago Bulls Goran Dragić Goran Dragić Vlatko Čančar Vlatko Čančar Denver Nuggets Liga NBA

Vlatko Čančar | Vlatko Čančar je tokrat dosegel 12 točk, tri skoke in eno asistenco. | Foto Reuters

Vlatko Čančar je tokrat dosegel 12 točk, tri skoke in eno asistenco.

V noči na soboto sta od slovenskih košarkarjev na parket stopila Vlatko Čančar in Goran Dragić. Oba sta se na igrišču dobro znašla, a sta njuni ekipi izgubili.

Luka Dončić, Dallas Mavericks
Sportal Dva obraza, eden skrb vzbujajoč

Vlatko Čančar je z Denver Nuggets gostoval pri Atlanta Hawks, kjer so izgubili z izidom 117:109. Naš košarkar, ki je na sredini tekmi zablestel z zabijanjem v slogu Michaela Jordana, je tokrat dosegel 12 točk, tri skoke in eno asistenco. Koprčan, ki je na tej tekmi igral 17 minut, pa vseeno ni mogel biti zadovoljen s končnim izkupičkom, saj je njegova ekipa izgubila.

Pri Denverju je bil, kot je to že v navadi, najboljši košarkar Nikola Jokić. V svojo statistiko je vpisal 24 točk, deset skokov in osem asistenc. Srbski košarkar se je prebudil šele v drugem polčasu, saj je v prvem delu tekme dosegel le štiri točke.

Pri Atlanti je s 34 točkami blestel Dejounte Murray, A. J. Griffin pa je s 24 točkami izenačil svoj rekord v ligi NBA.

Goran Dragić je na tekmi dosegel 14 točk. | Foto: Reuters Goran Dragić je na tekmi dosegel 14 točk. Foto: Reuters

Goran Dragić tokrat s 14 točkami

Chicago Bulls so z Goranom Dragićem gostovali v San Franciscu pri aktualnih prvakih Golden State Warriors. Biki so bili neuspešni, saj so domači košarkarji zmagali z rezultatom 119:111. Goran Dragić, ki je tekmo začel s klopi, je bil ta večer dobro razpoložen.

Ljubljančan je dosegel 14 točk, ob tem pa za svojo ekipo prispeval še pet asistenc in štiri skoke. Pri Chicagu je bil najboljši Nikola Vučević. Srb je zbral 23 točk, med drugim je dosegel tudi 11 skokov.

Pri Golden State Warriors je 30 točk dosegel Jordan Poole in bil najboljši košarkar domače ekipe. Klay Thompson je dosegel 26, Tephen Curry pa 19 točk.

Sportal Najslabša ekipa lige z razpoloženim Hrvatom šokirala Dončića in Dallas

Liga NBA, 2. december:

Charlotte Hornets : Washington 117:116
Rozier 25, Oubre Jr. 22; Beal 33, Porzingis 21, 11 sk.

Atlanta Hawks : Denver Nuggets 117:109
D. Murray 34, 8 asis., Griffin 24; Jokić 24, 10 sk., J. Murray 20 (Vlatko Čančar 12 točk, 3 skoke in podaja v 17 minutah za Denver)

Milwaukee Bucks : Los Angeles Lakers 129:133
Antetokounmpo 40, 7 sk., Holiday 28, 9 asis.; Davis 44, 10 sk, James 28, 11 sk.

Memphis Grizzlies : Phialdelphia 76ers 117:109
Morant 28, Jackson Jr. 22, 9 sk.; Embiid 35, 11 sk., Harris 21

San Antonio Spurs : New Orleans Pelicans 99:117
Vassell 25, Johnson 15; Williamson 30, 15 sk., Valanciunas 21, 11 sk.

Phoenix Suns : Houston Rockets 121:122
Booker 41, 8 asis,, Bridges 22; Green 30, Smith Jr. 17

Utah Jazz : Indiana Pacers 139:119
Markkanen 24, 13 sk., Kessier 20, 11 sk.; Turner 18, Smith 14, Haliburton 14

Golden State Warriors : Chicago Bulls 119:111
Poole 30, Thompson 26; Vučević 23, LaVine 21 (Goran Dragić 14 točk, 4 skoki, 5 podaj v 23 minutah za Chicago)