Vlatko Čančar Vlatko Čančar Denver Nuggets Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić Luka Dončić Luka Dončić Dallas Mavericks NBA Liga NBA

3 leta

Liga NBA, 16. april

Raznovrstni Dončić ni zaustavil newyorškega naleta

Luka Dončić | Foto Guliver Image

V noči na soboto so pod severnoameriškimi koši nastopili vsi trije člani zlate slovenske reprezentance. Luka Dončić (22 točk, 19 asistenc, osem skokov) je moral z Dallasom priznati premoč New Yorku. Tudi Goran Dragić (15 točk) ni mogel preprečiti poraza Miamija na gostovanju v Minnesoti. Vlatko Čančar pa je ob visoki zmagi Denverja dosegel štiri točke.

Zmagoviti met Luke Dončića ob zvoku sirene za zmago Dallasa proti Memphisu je še dolgo krožil po spletu, a slovenski zvezdnik je moral 48 ur pozneje svojo energijo vložiti v naslednjega tekmeca. New York je upravičil status vročega moštva. V Dallasu je slavil še peto zmago v nizu (118:109), tako da je tudi Dončić le z grenkim priokusom pogledal proti statistiki. Ta je sicer razkrila, da je izenačil svoj osebni rekord v asistencah. Soigralcem je namreč namenil kar 19 podaj, po katerih so dosegli koše. Sam je bil strelsko tokrat nekoliko pod svojim povprečjem, v prvi vrsti zaradi slabšega meta za tri točke. V dobrih 38 minutah je tako dosegel 22 točk (met za tri točke 2:9, za dve točki 5:7, prosti meti 6:10), zbral pa je še osem skokov.

Toda za razliko od Dallasove zmage proti Memphisu je bil junak večera tokrat vendarle nekdo drug. Julius Randle. Razigrani 26-letni krilni center New Yorka je tudi proti Dončićevi ekipi potrdil izjemno formo. Potem ko je prvakom iz Los Angelesa natresel 34 točk, New Orleansu pa dve manj, je tokrat tekmo končal pri kar 44 točkah (šest zadetih trojk) in za las zgrešil svoj strelski rekord. Da bi bil status junaka še bolj izrazit, je dodal še deset skokov in sedem asistenc.

Kljub Randlovi vrhunski predstavi, ki jo je s 24 točkami dopolnil še RJ Barett, Dallas ni imel možnosti za uspeh. Še na začetku zadnje četrtine je namreč zaostajal le za štiri točke (70:83). Resda je New York kmalu zatem pobegnil na +12 (99:87), toda še dve minuti in pol do konca so imeli gostitelji povsem aktiven rezultat (105:99). Za preobrat pa je nato Teksačanom zmanjkalo raznolikosti in natančnosti. Tudi Dončić je zgrešil met za tri točke in dva prosta meta. Randle in Barett pa sta na drugi strani poskrbela, da se tekma ni razvila v igro dramatičnih zadnjih minut, kjer bi lahko do izraza znova prišla kakšna Dončićeva čarovnija. Nalet New Yorka se tako nadaljuje.

Vlatko Čančar | Foto: AP / Guliverimage Foto: AP / Guliverimage Aktivni Čančar ob visoki zmagi Denverja

Nov niz pa poskušajo graditi tudi Nuggets. Tokrat so porazili Houston. Če izvzamemo dva kratka odseka iz uvoda tekme, ko sta si moštvi še izmenjavali vodstvo, je imel Denver vajeti igre stalno čvrsto v svojih rokah. Svojo prednost je postopoma povečeval. Največja (29 točk) je znašala prav ob zadnji sireni.

Ob takšnem razpletu tekme je do priložnosti prišel tudi Vlatko Čančar. Koprčan je odigral štiri minute in štirinajst sekund. Zadel je s krilnega položaja in zgrešil izpod koša, za končne štiri točke pa je bil dvakrat natančen še s črte prostih metov. V aktivni predstavi je v statistiko vpisal še po dva skoka in asistenci.

Vlogo prvega moža pri Denverjevi drugi zaporedni zmagi pa je znova odigral vroči srbski kandidat za MVP nagrado Nikola Jokić. V le 27 minutah je dosegel 29 točk, ujel kar 16 odbitih žog, za novega trojnega dvojčka pa so mu zmanjkali trije skoki.

Goran Dragić | Foto: AP / Guliverimage Foto: AP / Guliverimage

Podprvaki tretjič praznih rok

Še na tretji zaporedni tekmi pa so parket sklonjenih glav zapuščali košarkarji Miami Heat, ki niso v krogu ekip z neposredno vozovnico za končnico. Aktualne podprvake je tokrat presenetila celo ena od najbolj skromnih ekip v ligi – Minnesota Timberwolves. Zmago (119:111) so si "volkovi" priigrali predvsem na račun premoči v zadnji četrtini (31:18), preprečiti pa je ni mogel niti razpoloženi Jimmy Butler, ki je bil blizu trojnemu dvojčku (30 točk, 19 skokov, osem asistenc).

Kot adut s klopi je svojo vlogo dobro odigral tudi Goran Dragić. Častni zlati kapetan slovenske reprezentance je na parketu prebil 22 minut in pol in v tem času dosegel 15 točk (met za tri točke 3:5, za dve točki 2:5, prosti meti 2:4). Ujel je še eno odbito žogo, soigralcem namenil tri asistence, medtem ko je tri izgubljene žoge nadomestil s tremi pridobljenim.

Pri Minnesoti, ki je vodila največ z desetimi točkami prednosti, je izstopal center Karl Anthony Towns (24 točk, pet skokov, pet asistenc).

Liga NBA, 16. april:

Dallas Mavericks : New York Knicks 109:117
Porzingis 23 (12 skokov), Dončić 22 (19 asistenc, osem skokov v 38 minutah), Randle 44 (deset skokov), Barrett

Houston Rockets : Denver Nuggets 99:128
Olynyk 23, Tate 21; Jokić 29 (16 skokov), Porter 21, Čančar 4 (dva skoka in dve asistenci v četrti minuti)

Minnesota Timberwolves : Miami Heat 119:111
Towns 24, Rubio 17; Butler 20 (deset skokov), Ariza 21, Dragić 15 (tri asistence in skok v 23 minuti)

Utah Jazz : Indiana Pacers 119:111
Bogdanović 24, Mitchell 22, Gobert 13 (23 skokov); LeVert 24, Sabonis 22 (15 skokov)

Detroit Pistons : Oklahoma City Thunder 110:104