Los Angeles Clippers Los Angeles Lakers LeBron James Liga NBA

Nedelja, 16. 12. 2018, 6.45

Liga NBA, 15. december

James in Ball nasledila Johnsona in Abdul-Jabbarja

LeBron James | LeBron James je bil s 24 točkami prvi strelec tekme med Los Angeles Lakersi in Charlottom. | Foto Reuters

V košarkarski ligi NBA je moštvo Los Angeles Lakers na krilih trojnih dvojčkov Lonza Balla (16 točk, 10 skokov, 10 podaj) in LeBrona Jamesa (24 točk, 12 skokov, 11 podaj) ugnalo ekipo Charlotta s 128:100. Enak dosežek je dvema košarkarjema na isti tekmi v dresu Los Angeles Lakersov uspel le še Magicu Johnsonu in Kareemu Abdulu-Jabbarju leta 1982. Kluba slovenskih košarkarjev, Dallas in Miami, bosta na parketu v noči na nedeljo, ko bo Dončić gostil Sacramento, Goran Dragić pa se bo pomeril z New Orleansom.

Dosežek Balla in Jamesa:

Takšen trojni dvojček dveh soigralcev v ligi NBA je bil prvi po letu 2007, ko sta se izkazala Jason Kidd in Vince Carter za takratni New Jersey Nets.

Zmaga Chicaga, Phoenix do dveh zaporednih zmag prvič po decembru 2017

Chicago je z zmago nad San Antonio Spursi prekinil niz treh zaporednih porazov in končal niz štirih zaporednih zmag Spursov. San Antonio je ob koncu prvega polčasa vodil s kar 19 točkami naskoka, a je Chicago na krilih Krisa Dunna (24 točk) in Laurija Markkaneneja (23 točk) napravil preobrat in v končnici slavil z 98:93.

Phoenix je po zmagi nad Dallasom vknjižil še drugi zaporedni uspeh. Sunsi so s 107: 99 premagali Minnesoto. Po odsotnosti zaradi poškodbe se je na parket vrnil Devin Booker in bil z 28 točkami prvi strelec Phoenixa, Deandre Ayton je vknjižil dvojni dvojček (18 točk, 12 skokov). Sunsi so zadnji niz dveh zaporednih zmag dosegli konec lanskega decembra.

Oklahoma City je s 110:104 premagala Los Angeles Clippers. Pri Oklahomi je z 33 točkami izstopal Paul George, pri Clippers Danilo Gallinari z 28. Orlando je na krilih Nikole Vučevića, ki je dosegel 15 točk in 19 skokov, ugnal Utah s 96:89.