LIGA ABA, 9. KROG

Cedevita Olimpija uspešna v Zagrebu, Partizan z Glasom razbil Budućnost

KK Cedevita Olimpija : Prometej | Cedevita Olimpija je ugnala Cibono. | Foto Grega Valančič/Sportida

Cedevita Olimpija je ugnala Cibono.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 9. krogu lige ABA premagali Cibono z 90:78 (23:25, 50:43, 71:65). S tem so Ljubljančani dosegli še šesto zmago na osmih tekmah v regionalni ligi. V nedeljo je Partizan na derbiju kroga s kar 106:77 ugnal Budućnost, na parket je stopil tudi Gregor Glas, ki je za beograjsko ekipo dosegel pet točk.

EuroCup: Lietkabelis - Cedevita Olimpija
Sportal Tudi vrnitev Zorana Dragića ni pomagala, Cedevita Olimpija ostaja brez zmage

Košarkarji Cedevite Olimpije so zabeležili četrto zmago v zadnjih petih nastopih v ligi ABA ter se z izkupičkom 6-2 utrdili med najboljšimi ekipami tekmovanja. V Zagrebu so Ciboni zadali četrti zaporedni poraz z 90:78.

Ljubljančani za razliko od evropskega pokala, kjer po šestih nastopih še nimajo zmage, v ligi ABA nizajo uspehe. Prvič v sezoni so dosegli tretjo zaporedno.

Odpor Cibone (3-6) so strli šele v zadnji četrtini. Prej so bili vseskozi v prednosti, vendar se jim do delnega rezultata 8:0 in šestminutnega strelskega mrka tekmeca ni uspelo odlepiti. Prednost 79:65 so brez težav zadržali do konca.

Vrhunci tekme:

Amar Alibegović je ob metu iz igre 9:10 dosegel 20 točk, Josh Adams je imel eno manj (trojke 3:7), po 11 sta jih dodala Edo Murić (šest skokov) in Marko Jeremić (trojke 3:7), deset podaj in prav toliko točk pa je zbral Yogi Ferrell.

"Čestitke fantom za zmago. Za nami je težka tekma po vseh potovanjih, ko v zadnjem tednu praktično nismo imeli pravih treningov. Prvi polčas so naši tekmeci odigrali dobro, pametno in osredotočeno, mi pa smo bili malo mehkejši v obrambi. Kljub temu smo bili v obeh polčasih dobri in na koncu tudi zasluženo zmagali. Do izraza je prišla naša kakovost," je po koncu dejal zadovoljni strateg ljubljanske ekipe Jurica Golemac.

Cedevita Olimpija bo naslednje tri tekme igrala v Stožicah. Prihodnji teden bo v torek v evropskem pokalu gostila nemški Ratiopharm Ulm, v nedeljo jo čaka derbi s Partizanom, 14. decembra pa še obračun z italijansko Brescio.