Thermometer Blue 0,10

Petrol Olimpija

Ponedeljek, 5. 3. 2018, 23.10

Liga ABA, 21. krog

Crvena zvezda pri Igokei potrdila prvo mesto, Olimpijina zmaga z grenkim priokusom

Crvena Zvezda Igokea | Foto ABA liga

Košarkarji Crvene zvezde so na gostovanju pri Igokei slavili z 82:76 in pred zadnjim krogom potrdili prvo mesto. Olimpija je v soboto po dramatični končnici ugnala FMP, a njena zmaga ima grenak priokus, saj se je težje poškodoval Jan Špan.

Ljubljančani po vodstvu s 13:12 tega niso spustili več iz rok. A za zmago so trepetali vse do konca. Sredi druge četrtine so vodili s +14, na odmor odšli z osmimi točkami prednosti, v tretji četrtini povedli s +17 (66:49), v zadnjih desetih minutah pa domačim dopustili, da so se približali le na točko zaostanka (81:82), a na koncu zdržali in zmagali s 86:81. Zmago je zagrenila poškodba Jana Špana.

Najbolj razpoložen v ljubljanski vrsti je bil Roko Badžim z 21 točkami, Gregor Hrovat jih je dodal 18, Jordan Morgan pa 16.

Crvena zvezda si je v ponedeljek zagotovila prvo mesto, saj je krog pred koncem ne more ujeti nihče več.