4. 10. 2008,
22.39

Sobota, 4. 10. 2008, 22.39

Krka plačala davek pomanjkanja težkih tekem

Košarkarji novomeške Krke so v prvem krogu lige NLB v gosteh izgubili z beograjskim Partizanom s 67:74 (28:14, 38:38, 52:61).

Novomeški košarkarji so v srbski prestolnici prikazali všečno predstavo. Izbranci Ivana Sunare so se v prvem delu povsem enakovredno kosali s favoriziranimi Beograjčani, v drugem polčasu pa plačali davek pomanjkanja težkih tekem, saj so se po štiriletni odsotnosti znova vrnili v kakovostno regionalno ligo na območju nekdanje Jugoslavije.

Davor Marcelić, Simon Petrov in druščina so v prvih desetih minutah povzročili silne glavobole domačim košarkarjem, saj so povedli z 8:0, četrtino pa končali s 14 točkami prednosti. V zadnjih dveh sezonah zmagovalec tega tekmovanja je v nadaljevanju vendarle ujel ritem in na polčasu ujel dolenjsko zasedbo, ki pa v drugem delu več ni bila kos beograjskemu tekmecu.

Krka bo v naslednjem krogu na domačem igrišču gostila Crveno zvezdo, tekma pa se bo v torek, 7. oktobra, pričela ob 20. uri.