21.16

Thermometer Blue 0

Sobota, 16. 1. 2016, 21.16

Krka izgubila še šestič zapored

Košarkarji Krke so v 20. krogu lige Aba izgubili s Partizanom s 70:75. To je bil že šesti zaporedni poraz Novomeščanov v vseh tekmovanjih.

Košarkarji Krke so zabeležili četrti zaporedni poraz v ligi Aba, drugega v nizu pred domačimi gledalci in dvanajstega v tem tekmovanju. Premoč so morali priznati ekipi Partizana, ki jo je v dvorani Leona Štuklja vodil dolgoletni strateg Novomeščanov Aleksandar Džikić.

Tekma je bila zanimiva in napeta vse do konca. Začeli so jo bolje gostje, ki so imeli v drugi četrtini že dvomestno prednost (32:20). A v nadaljevanju je domača zasedba uredila svoje vrste, počasi nadoknadila zaostanek in se sredi tretje četrtine tudi prvič prebila v vodstvo (39:37). Pet minut pred koncem tekme je to znašalo že šest točk, a žal se je Krki tedaj v napadu povsem ustavilo, Partizan pa je z delnim izidom 11:2 prešel v ospredje. Prednost je zadržal vse do konca in se tako po zmagah izenačil s Krko ter pridružil ekipam, ki se potegujejo za peto mesto na prvenstveni lestvici.

Krko v naslednjem krogu (23. 1.) čaka gostovanje v Skopju, še pred tem pa bo v četrtem krogu pokala Fiba v sredo gostila izraelsko zasedbo Maccabija iz Rishona Le Ziona.