4 leta, 1 mesec

Igokea liga ABA

Sobota, 7. 11. 2015, 19.02

Krka uspešna tudi pri Igokei

Košarkarji Krke so v 9. krogu jadranske lige premagali Igokeo s 65:54 (21:15, 36:34, 49:46).

Igokea se je tekme proti Krki lotila po dveh zaporednih porazih, medtem ko so krkaši na gostovanje odšli z boljšo popotnico dveh zmag. A gostitelji so na domačih tleh na vseh treh dosedanjih tekmah zmagali in krkaši, ki so na gostovanje odšli brez poškodovanega Mirka Mulalića, ta je na zadnjem gostovanju v Frankfurtu utrpel udarec v mišico, so se zavedali, da jih čaka težka naloga.

Krkaši so imeli pobudo uvodno četrtino, nato pa so se gostitelji le ogreli in pričeli loviti zaostanek. Miloš Komatina v 17. minuti s trojko izenačil na 28:28, nato pa v vodstvo prvake BiH s 30:28 popeljal Đorđe Milošević. Ekipi sta se nato menjavali v vodstvu, na odmor ob polčasu pa so z minimalno prednostjo odšli Novomeščani (34:36).

V drugem delu tekme so domači takoj izenačili in nato znova prešli v vodstvo. Tudi v tem delu sta bili ekipi precej izenačeni, razliko je prineslo šele zadnjih deset minut. Krkaši so pet minut pred koncem povedli z visokih 56:46 in nato vodstva niso več izpustili iz rok. Pri domačih je bil na koncu s 13 točkami najbolj razpoložen Komatina, pri Krki jih je Luka Lapornik dosegel 15.

V 10. krogu bo Krka v soboto, 14. novembra gostila Sutjesko, Igokea pa dan kasneje odhaja na gostovanje k Crveni zvezdi.