1 mesec, 3 tedne

Srbija ZDA finale slovo srebro

Ponedeljek, 15. 9. 2014, 0.27

Kapetan Srbije po osvojeni srebrni medalji šokiral vse

Po pričakovanem porazu v finalu svetovnega prvenstva so košarkarji Srbije osvojili srebrno medaljo. Za Nenada Krstića je bila tekma proti ZDA zadnja v reprezentančni karieri.

Z osvojeno srebrno medaljo so srbski košarkarji spisali najprijetnejše presenečenje na svetovnem prvenstvu v Španiji, saj praktično nihče ni pričakoval, da jim bo uspel takšen met.

Tudi v finalu, ki je bil sicer enosmerna ulica, so dokazali, da so si zaslužili zaključni dvoboj z reprezentanco ZDA.

Izbranci Mikea Krzyzewskega so imeli odličen prvi polčas, v katerem so dosegli kar 11 trojk, vodili s 67:41 in tako hitro razrešili dvome o tem, kdo se bo v domovino vrnil z zlatom okoli vratu.

Kapetan Srbije Nenad Krstić je priznal premoč tekmecu, po porazu z Američani z 92:129 pa je v mix coni, kjer košarkarji dajejo izjave medijem, presenetil prav vse.

Član Anadolu Efesa, ki je julija dopolnil šele 31 let, je namreč naznanil reprezentančno slovo. "Imeli smo odličen turnir. Morda je nekaj grenkega priokusa, ker na zadnji tekmi nismo odigrali bolje, a je srebrna medalja velik uspeh za našo košarko. Američani imajo odlično ekipo in tudi posameznike. Videli ste, kaj so delali v prvem polčasu. To je moje slovo od reprezentance. Presrečen sem, da smo osvojili medaljo," je Krstić šokiral srbske novinarje, ki so bili na kraju prizorišča.

Krstić se je veselil dveh srebrnih odličij v dresu z državnim grbom. Prvič je stopil na drugo stopničko pred petimi leti na Poljskem, kjer je v polfinalu evropskega prvenstva preskočil našo Slovenijo, v velikem finalu pa moral priznati premoč Špancem.