22.57

Union Olimpija Eurocup

Sreda, 13. 11. 2013, 22.57

Joksimović po neverjetni tekmi: Nezasluženo smo jim dali priložnost

Devet sekund pred koncem tekme proti Paris Levalloisu so košarkarji Olimpije vodili za pet točk, nato vse zapravili, a se k sreči v pravem trenutku pobrali in prišli do tretje zmage v Eurocupu.

Navijači Olimpije so devet sekund pred koncem rednega dela pri vodstvu s 63:58 že proslavljali zmago. Nihče ni niti podvomil, da bi lahko košarkarji Paris Levalloisa izsilili podaljšek. A so ga. Nespametne poteze domačih igralcev so botrovale, da so se Francozi vrnili v igro za zmago. In to s trojko z zvokom sirene. "Po pravici povedano nisem mogel verjeti, da so prišli do podaljška, ker so bili v zaostanku. Povsem nezasluženo smo jim dali priložnost za zmago. To je šport. Še večje razlike so se topile v končnici," je o zaključnem trilerju v Stožicah dejal Nebojša Joksimović.

V dodatnih petih minutah smo videli znova pravi obraz izbrancev Aleša Pipana. Hitro so ušli gostom in tokrat na veliko veselje slovenskih ljubiteljev košarke zdržali pritisk. Na koncu so celo zmagali z osmimi točkami razlike (74:66) in zdaj je ta uspeh s psihološkega vidika še toliko bolj vreden, saj so dokazali samim sebi, da zmorejo igrati pod pritiskom. "Zmaga je za nas zelo pomembna, če hočemo ostati v igri za napredovanje. Zmagali smo z večjo razliko, kot je bila še nekaj sekund pred koncem rednega dela. Če bo prišlo do kakšnega kroga ekip, nam bo vsaka točka dobrodošla. V teh petih minutah smo odigrali odlično. Sicer je bila slaba le druga četrtina, v ostalih pa smo bili na pravi ravni," je bil po tekmi vesel slovenski reprezentant.