8.10

Litva ZDA Srbija Francija

Torek, 9. 9. 2014, 8.10

Francozom zmanjkalo časa, Srbi v velikem finalu z ZDA

Ameriški košarkarji so se z zmago proti Litvi pričakovano uvrstili v veliki finale svetovnega prvenstva v Španiji, kjer se bodo pomerili s Srbi, ki so po napeti končnici premagali Francoze.

Litovci so se v prvem polčasu še dostojno upirali favoriziranim Američanom, po prvi četrtini so zaostajali za pet, na odmor pa odšli z zaostankom osmih točk, a potem so zvezdniki iz lige NBA pričakovano stopili na plin, tretjo četrtino dobil s 33:14, in si nabrali neulovljivo prednost. To so v zadnjem delu igre brez težav obdržali in si zlahka zagotovili mesto v velikem finalu.

V drugi polfinalni tekmi sta se pomerili Srbija in Francija, ki sta za napet dvoboj poskrbeli že v skupinskem delu, ko so bili spretnejši evropski prvaki ter si s košem v izdihljajih srečanja zagotovili tesno zmago. Tokrat so si Srbi že v prvem polčasu nabrali 14 točk prednosti, v tretji četrtini pa jo povečali še za točko, tako da je kazalo, da je tekma odločena. V zadnji četrtini so se Francozi prebudili, zadevali trojke kot za stavo in v desetih minutah dosegli kar 39 točk. A to ni bilo dovolj za razpoložene Srbe, ki so zadržali prednost petih točk in se veselili zmage z 90:85 in uvrstitve v finale.

Veliki finale bo na sporedu v nedeljo ob 21. uri, že večer prej pa se bosta poraženca srečala na tekmi za tretje mesto.