Evropski Pokal Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Sreda, 4. 11. 2020, 22.35

Eurocup, 6. krog

Olimpija do pomembne zmage nad oslabljenimi Francozi

Cedevita Olimpija Nanterre | Olimpija je s 75:63 premagala Nanterre. | Foto Vid Ponikvar

Olimpija je s 75:63 premagala Nanterre.

Košarkarji Cedevite Olimpiji so v 6. krogu EuroCupa v domačih Stožicah s 75:63 premagali oslabljeni pariški Nanterre 92, ki je zaradi pozitivnih testov na novi koronavirus v Ljubljano prišel oslabljen. Ljubljančani so vknjižili drugo zmago na tekmovanju, izjemno pomembno v boju za mesto med najboljšimi 16 ekipami tekmovanja. Vodilni Trento je z 89:80 premagal naslednjega tekmeca Cedevite Olimpije Bursaspor, ki še čaka na prvo zmago, Gran Canaria pa je zanesljivo odpravila Promitheas Patras.

Parižani so v Ljubljano pripotovali oslabljeni, zaradi pozitivnih testov na novi koronavirus je doma ostalo kar nekaj igralec, pa tudi glavni trener Pascal Donnadieu. Francoze je tako vodil pomočnik Franck Le Goff, ki je imel na voljo zgolj osem košarkarjev.

Ti so v prvi četrtini še držali stik s Cedevito Olimpijo, prav tako do sredine drugega dela, ko so zmaji vodili zgolj za pet točk (33:28). Vodstvo Ljubljančanov se je do polčasa povečalo za 12 točk, v nadaljevanju pa skoraj ni več padlo pod dvomestno število. Po 40 minutah so domači slavili s 75:63. Največ točk, 17, je vknjižil Rion Brown, ki je dodal še 11 skokov, pri gostih je s 23 točkami voz vlekel Ivan Fevrier.

"Nanterre je v Ljubljano prišel brez štirih košarkarjev in odigral sproščeno tekmo, na kateri ni imel kaj izgubiti. Mi smo bili po dveh tednih brez tekme nekoliko zadržani, manjkal je pretok žoge, a imeli smo željo in bili dobri v skoku. Čestitke fantom za zmago," je po zmagi dejal glavni trener Jurica Golemac.

Njegova četa je z drugo zmago napravila odločen korak proti preboju med najboljših 16 ekip tekmovanja. Ljubljančani bodo prihodnji teden (ponedeljek, sreda) opravili kar dve gostovanji v Turčiji, pri zadnjem Bursasporju. Tam bodo odigrali tudi prestavljeno tekmo, ki bi morala oktobra potekati v Ljubljani.

Fotogalerija s tekme (foto: Vid Ponikvar)